Film opowiadający o tragedii kresowych Polaków zdobył aż 9 Orłów.

Dzieło Wojciecha Smarzowskiego otrzymało aż 9 statuetek, w tym najważniejsze: dla najlepszego filmu, za reżyserię i nagrodę publiczności.Poniżej zamieszczamy pełną listę nagród dla „Wołynia”:

– Najlepszy film

– Najlepsza reżyseria: Wojciech Smarzowski

– Najlepszy dźwięk: Jacek Hamela i Katarzyna Dzida-Hamela

– Najlepszy montaż: Paweł Laskowski

– Najlepsze kostiumy: Paweł Grabarczyk, Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek, Wanda Kowalska, Agata Drozdowska

– Najlepsza scenografia: Marek Zawierucha

– Najlepsza muzyka: Mikołaj Trzaska

– Najlepsze zdjęcia: Piotr Sobociński Jr.

– Nagroda Publiczności

„Dziękuję pionowi reżyserskiemu, bo to dla nich nagroda. I swojej rodzinie. Dziękuję najmocniej” – powiedział Wojciech Smarzowski odbierając nagrodę.

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY to doroczna nagroda przyznawana przez Polską Akademię Filmową.

tvp.info / facebook/ kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz