Straż Graniczna zatrzymała dwóch nielegalnych imigrantów w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Pierwotnie cudzoziemcy twierdzili, że są obywatelami Libii, jednak po sprawdzeniu w bazach danych ustalono, że są to obywatele Tunezji.

Funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie otrzymali informację o dwóch mężczyznach, poruszających się pieszo w Muszynce około 2 kilometrów od granicy RP. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że są to cudzoziemcy i nie posiadają przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo – napisano w czwartkowym komunikacie SG. Obaj mężczyźni to obywatele Tunezji.

Cudzoziemców zatrzymano w związku z brakiem dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium RP oraz przekroczeniem granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom.

W komunikacie podkreślono, że cudzoziemcy złożyli wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP.

“Wydano im tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca, zaś Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał postanowienia o umieszczeniu cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 60 dni” – podano.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec listopada funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie zatrzymali na terenie pow. hrubieszowskiego trzech nielegalnych migrantów z Turcji. Mężczyźni pieszo przekroczyli państwową granicę z Ukrainy do Polski.

Na początku ubiegłego miesiąca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali obywateli Afganistanu, którzy podróżowali ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż Graniczna informowała we wrześniu o zatrzymaniu ośmiu nielegalnych imigrantów z Syrii wraz z wiozącym ich kierowcą samochodu ciężarowego, a także dwóch obywateli Afganistanu. W komunikacie podkreślono, że Polska miała być dla nich krajem tranzytowym w podróży do Niemiec.

W sierpniu 34 nielegalnych imigrantów zostało zatrzymanych przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (Śląskie). Zatrzymani byli obywatelami Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podobna sytuacja miała miejsce na początku czerwca. Wówczas funkcjonariusze policji i Straży Granicznej zatrzymali w Katowicach grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu, którzy przedostali się do Polski aż z Grecji.

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply