W sobotę do Polski nielegalnie próbowało przedostać się 126 osób. W całym październiku Straż Graniczna odnotowało 2312 prób nielegalnego przekroczeni polsko-białoruskiej granicy.

Ponadto wczoraj zatrzymano przemytnika ludzi – Ukraińca – który przyjechał po 5 obywateli Afganistanu.

W piątek do Polski z Białorusi próbowało przedostać się 76 nielegalnych imigrantów.

Jak informowaliśmy, 130 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski ujawnili w czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Była to największa liczba odnotowana przez Straż Graniczną od wielu tygodni.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruscy żołnierze pomagają nielegalnym imigrantom przekroczyć granicę [+WIDEO]

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski był we wtorek gościem w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Był pytany, czy szykuje się kolejny szturm migrantów na polską granicę, tym razem z Kaliningradu. Doniesienia medialne wskazują, że Rosjanie ściągają tam imigrantów z Azji i Afryki. Sobolewski wyraził opinię, że Polska jest na to gotowa.

Podkreślił, że Polska musi zrobić wszystko, by wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się. „To jest badanie naszej zdolności obronnej przez Łukaszenkę i Putina i do tej pory to badanie wyszło dla nich na minus, a dla nas na plus. Zrobimy wszystko, aby tak zostało na stałe” – wskazał.

Jak zaznaczył, Polska spodziewa się, że „też na odcinku białoruskim nie będzie spokoju”. „Już mamy sygnały, że tam też pojawiają się większe grupy” – dodał.

Jak informowaliśmy, niemiecki „Bild” podał w ubiegłym tygodniu, że od 1 października br. lotnisko w Kaliningradzie jest otwarte dla lotów z praktycznie wszystkich państw świata i pracuje w trybie Open Skies. Dziennik uważa, że Rosja przygotowuje się do zorganizowania nowego migracyjnego „Armagedonu” w Europie.

Przypomnijmy, że także Finlandia planuje wzniesienie bariery na granicy fińsko-rosyjskiej. Premier Finlandii przekazała, że pierwszy etap finansowania przedsięwzięcia zostanie zapewniony z tegorocznego budżetu oraz wpisany do przyszłorocznego budżetu uzupełniającego.

Zobacz także: RMF24: Pierwsze odcinki zapory elektronicznej na granicy z Białorusią zostaną otwarte do 10 listopada

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply