W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pokazujące, co wydaje się być rosyjskim jednosilnikowym myśliwcem stealth – poinformował w czwartek portal The Drive.

Jak poinformował w czwartek portal The Drive, w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pokazujące, co wydaje się być rosyjskim jednosilnikowym myśliwcem stealth.

Poprzednie zapowiedzi wskazywały, że podobno myśliwiec, opisany jako „zasadniczo nowy samolot wojskowy”, miał zostać oficjalnie zaprezentowany na międzynarodowych targach lotniczych MAKS, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu na Międzynarodowym Lotnisku Żukowskij pod Moskwą.

Te nowe zdjęcia, na których widać myśliwiec, ukazują pełnowymiarowy samolot owinięty w czarną płachtę. Ujawnia to ogólny kształt, maszyny. Chociaż pogłoski o myśliwcu sugerują, że będzie to konstrukcja jednosilnikowa, której obecnie nie można zweryfikować, pojawiły się również doniesienia o badaniach nad myśliwcami dwusilnikowymi.

Zestaw czterech zdjęć przedstawiających odrzutowiec w różnych pozycjach na lotnisku pojawił się po raz pierwszy w rosyjskim serwisie społecznościowym VK, przypisywanym fotografowi o nazwie użytkownika V3tritium. Ta sama nazwa jest również powiązana z kontem na Instagramie, na którym opublikowano kolejne zdjęcie, przypisane do Vlada Vinogradoffa/V3tritium.

Podobne zdjęcie zostało następnie przerobione przez Rostec, do użytku na swoim koncie na Twitterze, z frazą „Chcesz zobaczyć mnie nago?”.

Zobacz też: W Rosji trwają prace nad jednosilnikowym, ponaddźwiękowym myśliwcem typu stealth

Przeczytaj: W Rosji trwają prace nad uniwersalnym silnikiem dla samolotów myśliwskich

Czytaj także: Rosjanie zaprezentują „całkowicie nowy samolot”. Chodzi o nowy myśliwiec?

Kresy.pl/The Drive

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply