Współpracownik portalu Znad Wilii wytropił nad Tamizą auto, które dumnie prezentuje na swoich tablicach rejestracyjnych oryginalną nazwę grodu nad Wilią.

Dariusz Malinowski, który nadesłał do redakcji portalu fotografię z brytyjską tablicą rejestracyjną z napisem „Wilno” twierdzi, że zrobił ją „kuzyn od lat mieszkający w Londynie”. Nie musiała ona jednak należeć do starego emigranta przedwojennej daty, bowiem komentując zdjecie, pochodząca z Wilna użtkowniczka Facebooka napisała, że tak oznakowany brytyjski samochód widziała na ulicach swojego miasta. Potwierdziła to zamieszczeniem zdjęcia tego Lexusa z taką właśnie tablicą rejestracyjną.

zw.lt/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz