Kijowski prospekt Moskiewski może zmienić nazwę na prospekt Stepana Bandery. To inicjatywa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, kierowanego przez negacjonistę wołyńskiego, Wołodymyra Wiatrowycza..

Propozycja w tej sprawie została podtrzymana przez odpowiednią komisję kijowskiego merostwa. Informację tę przekazał poprzez portal społeczonściowy znany negacjonista wołyński i dyrektor ukraińskiego IPN, Wołodymyr Wiatrowycz.Jak stwierdził, to kierowany przez niego instytut stoi za tą inicjatywą. Ponadto, zaproponował on również przemianowanie prospektu Generała Watutina na prospekt Romana Szuchewycza.

Zgodnie z procedurą, decyzja komisji zostanie przedstawiona kijowskiej administracji. Potem zostanie ona poddana pod głosowanie kijowskiej rady miejskiej.

PRZECZYTAJ: Szef ukraińskiego IPN zablokował uhonorowanie wołyńskich cichociemnych

Korrespondent.net / kiev.pravda.com.ua / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  Znacznie ciekawsze rzeczy będą się działy gdy Bundestag uchwali niemiecki plan “Marschalla” dla
  Ukrainy. Z takim przyjacielem za plecami Ukraina i Litwa odniosą się do nas szczególnie ciekawie.

  tagore

  • pro_patria
   pro_patria :

   Już się odnoszą Kolego. Zauważ jaki był projekt Nowego Jedwabnego Szlaku zaproponowanego przez dzicz banderowską ??? Oczywiście prowadził przez pseudo-kraik litwę. Kto był ministrem gospodarki upainy ??? pomiot litewski i wielu ich wspomaga banderowski rządzik na upainie jako doradcy. Wrogowie naszej Ojczyzny od dawna współpracują i wszelkimi sposobami starają się wyniszczać Polskę, lecz pisiory zamiast z tym walczyć kretyńsko ich wspierają. Polejnym tzw. ekipom rządzącym brak elementarnego instynktu samozachowawczego.

 2. pro_patria
  pro_patria :

  Pomiot wiatrowycz idzie na całość w demonstrowaniu nienawiści do Rzeczpospolitej. Nigdy jej nie krył, lecz teraz celowo eksponuje będąc inicjatorem nadania nazw prospektom używając nazwisk 2 najzajadliwszych wrogów i morderców narodu polskiego. Oczywiście nasze miernoty u władzy nie podejmą rzuconej przez motłoch rękawicy…