Wynika to z zaostrzenia kontroli granicznych w państwach bałkańskich

Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) liczba imigrantów przedostających się przez Turcję do Grecji wynosi ok. 3000 osób dziennie.

W zeszłym tygodniu Macedonia zamknęła granice z Grecją, przez co na terenie tej ostaniej utknęło już 25 tys. imigrantów chcących jechać dalej na północ. Oprócz Macedoni, Austra, Słowenii Choracja i Serbia ustaliły, że będa przepuszczały dziennie tylko 580 osób. Szefowa MSZ Austrii stwierdziła, że gdyby Grecja lepiej pilnowała własnych granic, to Austria nie wprowadzałaby jednostronnych kroków.

Według greckiego premiera Aleksisa Ciprasa, takie jednostronne decyzje o zamykaniu granic narażają Unię Europejską na zniszczenie.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz