Premier Węgier Viktor Orban przeprowadził rozmowę telefoniczną z Donaldem Trumpem – prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tematem były kwestie międzynarodowe, między innymi nielegalna migracja oraz znaczenie ochrony granic – poinformował w poniedziałek rzecznik Orbana, Bertalan Havasi.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), Havasi zaznaczył, że rozmowa dotyczyła również sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także: Orban: narody Europy Środkowej mają szansę na zbudowanie nowego sojuszu

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Orban spotkał się z Donaldem Trumpem osobiście w maju ubiegłego roku w Białym Domu. Premier Węgier stwierdził potem, że pod każdym względem udało się wzmocnić strategiczny sojusz między Węgrami i USA. Dodał także, że rozmawiano o zakupie rakiet przeciwlotniczych, a także iż zachęcał Trumpa do jak najszybszego przystąpienia do eksploatacji rumuńskich złóż gazu na Morzu Czarnym. Tematem rozmów był również udział Węgier w misjach NATO.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: NYT: Orban „napuścił” Trumpa na Ukrainę

pap.pl / kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz