Premier Węgier Viktor Orban przeprowadził rozmowę telefoniczną z Donaldem Trumpem – prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tematem były kwestie międzynarodowe, między innymi nielegalna migracja oraz znaczenie ochrony granic – poinformował w poniedziałek rzecznik Orbana, Bertalan Havasi.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), Havasi zaznaczył, że rozmowa dotyczyła również sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także: Orban: narody Europy Środkowej mają szansę na zbudowanie nowego sojuszu

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Orban spotkał się z Donaldem Trumpem osobiście w maju ubiegłego roku w Białym Domu. Premier Węgier stwierdził potem, że pod każdym względem udało się wzmocnić strategiczny sojusz między Węgrami i USA. Dodał także, że rozmawiano o zakupie rakiet przeciwlotniczych, a także iż zachęcał Trumpa do jak najszybszego przystąpienia do eksploatacji rumuńskich złóż gazu na Morzu Czarnym. Tematem rozmów był również udział Węgier w misjach NATO.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: NYT: Orban „napuścił” Trumpa na Ukrainę

pap.pl / kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz