Na moście pod Melitopolem w okupowanej przez Rosjan części obwodu zaporoskiego doszło do wybuchów.

O akcie sabotażu poinformowała prorosyjska administracja kontrolująca ten obszar. W poniedziałek “około 22 doszło do dywersji na moście drogowym przy wsi Konstantinowka w rejonie melitopolskim obwodu zaporoskiego. W efekcie wybuchu uszkodzone zostały filary mostu” – oświadczenie lokalnej administracji zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Jak twierdzi ona, most nie został zniszczony, ale ruch na nim jest chwilowo wstrzymany. Na miejscu działają zespoły operacyjne.

Przewodniczący regionalnego stowarzyszenia publicznego “Jesteśmy razem z Rosją” Władimir Rogow na swoim kanale na Telegramie opublikował nagranie wideo ilustrujące skutki wybuchu. Widać na nim, że jezdnia zapadła się na jednym z odcinków mostu, twierdzi Interfax.

Przy wyjeździe z Melitopola, w pobliżu wsi Konstantinowka, płynie rzeka Mołocznaja, długość mostu nad nią wynosi około 130 m. Droga prowadzi w kierunku Berdiańska na wybrzeżu Morza Azowskiego, na wschodzie obwodu zaporoskiego.

Most został zbudowany w 1969 roku i wyremontowany w 2021 roku.

Letnie masowe ostrzały przepraw przez Dniepr w obwodzie chersońskim było preludium dla ukraińskiej ofensywy w tym regionie. Siły Zbrojne Ukrainy utrudniały w ten sposób zaopatrywanie przez Rosjan ich sił na prawym brzegu rzeki. W efekcie rosyjskie dowództwo uznało te pozycje za nie do utrzymania i w listopadzie wycofało swoje oddziały, na lewy, wschodni brzeg Dniepru, oddając Chersoń.

W sobotę Ukraińcy przeprowadzili ostrzał rakietowy kilku celów w Melitopolu.

interfax.ru/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply