Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę przewidującą 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat – pisze dziennik „Washington Post”, powołując się na źródło w Kapitolu.

Wstępny projekt ma przewidywać, że rząd przekaże rodzicom czeki lub przelewy o wartości 300 USD miesięcznie na dziecko w wieku poniżej 6 lat i 250 USD co 30 dni na dziecko w wieku od 6 do 17 lat. Oznacza to w ciągu całego roku wsparcie dla amerykańskich rodzin na poziomie 3600 lub 3000 USD na jedno dziecko – podaje PAP w niedzielę, powołując się na amerykański dziennik.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zapomogi na dzieci mają być stałym programem rządowym, który będzie kontynuowany przez lata, w przeciwieństwie do jednorazowych czeków na czas epidemii Covid-19, przysługujących większości dorosłych Amerykanów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Projekt zakłada roczne ramy czasowe, jednak Demokraci mają nadzieję, że presja polityczna zmusi później Kongres do przedłużenia planowanej formy wsparcia.

Źródła medium wskazują, że opisywane plany mają poparcie administracji nowego prezydenta USA Joe Bidena.

Zapomogi nie obejmowałyby zamożnych Amerykanów. Nie został jednak określony poziom dochodów od których, by nie przysługiwały.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biden upamiętnił rocznicę dotyczącą legalizacji aborcji w USA i złożył proaborcyjne obietnice

Wstępne szacunki wskazują, że program zwiększy deficyt federalny nawet o 120 miliardów dolarów.

„Washington Post” zauważa, że w stosunku do swojego PKB Stany Zjednoczone wydają na zapomogi na dzieci mniej niż jakikolwiek inny rozwinięty kraj.

Zobacz także: USA: Nowy szef Pentagonu zapowiedział oczyszczenie armii USA z „rasistów” i „ekstremistów”

pap / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz