Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę przewidującą 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat – pisze dziennik „Washington Post”, powołując się na źródło w Kapitolu.

Wstępny projekt ma przewidywać, że rząd przekaże rodzicom czeki lub przelewy o wartości 300 USD miesięcznie na dziecko w wieku poniżej 6 lat i 250 USD co 30 dni na dziecko w wieku od 6 do 17 lat. Oznacza to w ciągu całego roku wsparcie dla amerykańskich rodzin na poziomie 3600 lub 3000 USD na jedno dziecko – podaje PAP w niedzielę, powołując się na amerykański dziennik.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zapomogi na dzieci mają być stałym programem rządowym, który będzie kontynuowany przez lata, w przeciwieństwie do jednorazowych czeków na czas epidemii Covid-19, przysługujących większości dorosłych Amerykanów.

Projekt zakłada roczne ramy czasowe, jednak Demokraci mają nadzieję, że presja polityczna zmusi później Kongres do przedłużenia planowanej formy wsparcia.

Źródła medium wskazują, że opisywane plany mają poparcie administracji nowego prezydenta USA Joe Bidena.

Zapomogi nie obejmowałyby zamożnych Amerykanów. Nie został jednak określony poziom dochodów od których, by nie przysługiwały.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biden upamiętnił rocznicę dotyczącą legalizacji aborcji w USA i złożył proaborcyjne obietnice

Wstępne szacunki wskazują, że program zwiększy deficyt federalny nawet o 120 miliardów dolarów.

„Washington Post” zauważa, że w stosunku do swojego PKB Stany Zjednoczone wydają na zapomogi na dzieci mniej niż jakikolwiek inny rozwinięty kraj.

Zobacz także: USA: Nowy szef Pentagonu zapowiedział oczyszczenie armii USA z „rasistów” i „ekstremistów”

pap / forsal.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz