Uniwersytet przygotował specjalny kurs dla muzułmańskich imamów, którego celem jest pomoc w integrowaniu się ze szwajcarskim społeczeństwem.

Rektor uczelni, Yves Flückiger wyjaśnił w rozmowie z „La Tribune de Geneve”, że w ramach kursu oferowana będzie nauka języka francuskiego, zajęcia z filozofii politycznej, praw człowieka i etyki. Program jest przeznaczony dla imamów i ludzi zajmujących się nauczaniem w centrach islamskich. Stworzenie programu ma być owocem debat toczących się w lokalnym rządzie, informują szwajcarskie media.Zaplanowano, że kurs będzie docelowo płatny, ale w pierwszym roku za udział w zajęciach ok. 10-12 osób zapłacą władze kantonu. Koszt kursu to ok. 10 tys. franków szwajcarskich.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

 

Jak wyjaśnia rektor, „Naszym celem nie jest szkolenie imamów, ale wniesienie wkładu do ich integracji”. Oprócz zajęć dla imamów, uniwersytet  oferuje też zajęcia z teologii islamu i konferencje poświęcone filozofii islamu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwajcaria: zakaz muzułmańskich przedszkoli 

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz