Uniwersytet przygotował specjalny kurs dla muzułmańskich imamów, którego celem jest pomoc w integrowaniu się ze szwajcarskim społeczeństwem.

Rektor uczelni, Yves Flückiger wyjaśnił w rozmowie z „La Tribune de Geneve”, że w ramach kursu oferowana będzie nauka języka francuskiego, zajęcia z filozofii politycznej, praw człowieka i etyki. Program jest przeznaczony dla imamów i ludzi zajmujących się nauczaniem w centrach islamskich. Stworzenie programu ma być owocem debat toczących się w lokalnym rządzie, informują szwajcarskie media.

Zaplanowano, że kurs będzie docelowo płatny, ale w pierwszym roku za udział w zajęciach ok. 10-12 osób zapłacą władze kantonu. Koszt kursu to ok. 10 tys. franków szwajcarskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Jak wyjaśnia rektor, „Naszym celem nie jest szkolenie imamów, ale wniesienie wkładu do ich integracji”. Oprócz zajęć dla imamów, uniwersytet  oferuje też zajęcia z teologii islamu i konferencje poświęcone filozofii islamu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwajcaria: zakaz muzułmańskich przedszkoli 

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz