Z wizytą na Ukrainie przebywa obecnie Johannes Hahn, unijny komisarz ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych.

Unijny komisarz przebywający na Ukrainie odwiedził wioskę Szirokin w Donbasie. Miał tam stwierdzić, że Unia Europejska rozważa przeznaczenie 50 milionów euro na prowadzenie projektów humanitarnych oraz infrastrukturalnych w tym zniszczonym regionie.

Informację o wypowiedzi polityka podały służby prasowe ukraińskiego parlamentu – Rady Najwyższej Ukrainy.

Doceniamy pomoc Unii Europejskiej w odbudowie zniszczonych infrastruktur w Donbasie, bez wątpienia stanowi ona nieoceniony wkład w rozwiązanie problemów humanitarnych mieszkańców dotkniętych agresją Federacji Rosyjskiej – oświadczyła wysłanniczka do Trójstronnej Grupy Kontaktowej nt. Donbasu Iryna Heraszczenko.

CZYTAJ TAKŻE: 
Ukraińska produkcja rolna zaleje Polskę – tego chce Bruksela
Unia obiecała Ukrainie 600 milionów euro pomocy w zamian za ustępstwa handlowe

Przedstawiciele służb prasowych ukraińskiego parlamentu wskazali także, że przez ostatnie lata Komisja Europejska przyznała Ukrainie niemal 400 milionów euro, w tym na realizację projektów humanitarnych w Donbasie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja UNIAN podając informację przypomniała, że wcześniej prezydent USA Donald Trump zgodził się na budżet zakładający pomoc dla Ukrainy w wysokości 560 milionów dolarów.

kresy.pl / unian.net

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz