Sankcje zostały przedłużone do 1 czerwca 2017 roku. Obejmują one m.in. embargo na handel ropą oraz zamrożenie aktywów finansowych banku centralnego Syrii.

Decyzję podjęła Rada Europejska. Sankcje dotyczą embarga na handel ropą, zamrożenia aktywów finansowych banku centralnego Syrii znajdujących się w UE, sprzedaży Syrii technologii i wyposażenia umożliwiającego kontrolę internetu i telefonów oraz takiego, który może być wykorzystany do stosowania represji.

Zakazem wjazdu na teren Unii Europejskiej i zamrożeniem aktywów jest objętych ponad 200 osób i 70 podmiotów z Syrii.

rp.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. skiepek
    skiepek :

    To była ostatnia istotna informacja jaką wczoraj miałem okazje przemyśleć.Sytuację w Syrii śledzę na bieżąco i jest ona mocno powiązana z „przemianami” w banderowskiej krainie.Przed snem zastanawiałem się jak nisko upadły państwa europejskie(w zasadzie ich władze) wchodzące w skład tego zdemoralizowanego tworu nie wyłączając POLSKI.Wspierają opozycję, która jednego dnia jest w państwie islamskim , a po zawieszeniu broni przechodzi do tzw. „umiarkowanych „obcinaczy głów. Okrutne mordy ,gwałty na bezbronnych ludziach głównie chrześcijanach,dramat rodziców po śmierci dzieci,-a tu panie i panowie w garniturach ze zdegenerowanej europy mówią o sankcjach?Mam osobistą nadzieję,że za tą krzywdę wyrządzoną narodowi syryjskiemu dostaną sowitą zapłatę.