Micheil Saakaszwili ma na swoim koncie kolejne naruszenie prawa,  tym razem drogowego – podają ukraińskie media.

Dziś rano samochód (SUV) z byłym gubernatorem obwodu odeskiego w towarzystwie dwóch innych aut opuścił podmiejski kompleks, w który Saakaszwili nocował po  wiecu w Czerniowcach na Bukowinie. Według dziennikarzy, „orszak Saakaszwiliego” jechał ponad 150 km/godz., niezbyt stosując się do przepisów ruchu drogowego. W pewnym momencie samochody zostały zatrzymane przez policyjny patrol.

Policjanci zatrzymali grupę aut Saakaszwiliego za przekroczenie ciągłej linii wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu.  Jak poinformowano, rozmowa z funkcjonariuszami nie zajęła wiele czasu, a sprawców zwolniono bez wypisania mandatu. Mimo tego, „orszak Saakaszwiliego” nie zmienił manier jazdy – zaznaczają ukraińscy dziennikarze. Podkreślając, że później jeszcze kilka razy samochody byłego prezydenta Gruzji łamały przepisy ruchu drogowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Kijów trzeba pilnie ratować”

W środę, po wcześniejszym “zniknięciu” z hotelu Leopolis we Lwowie, były gubernator obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili pojawił się na wiecu w Czerniowcach na Bukowinie. Podczas swojego wystąpienia zapowiedział, że odwiedzi jeszcze kilka miast, po czym przybędzie do Kijowa. W stolicy Ukrainy ma się pojawić 19 września.

– Kijów trzeba pilnie ratować! – podkreślił były prezydent Gruzji. – Wszyscy udamy się do Kijowa i tam będziemy. To będzie dopiero początek.  Potem, po kilku tygodniach, będzie nas znacznie więcej, a po jakimś czasie wszystko skończy się tak, jak na przejściu „Szeginie”. Otworzy się droga, ale dla oligarchów w drugą stronę, a dla Ukrainy – naprzód, naprzód do zwycięstwa!

W ubiegłą niedzielę Saakaszwili, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mimo początkowych problemów zdołał przedostać się z Polski na terytorium Ukrainy. Pomogli mu w tym jego zwolennicy i aktywiści, którzy wywołali starcia z ukraińskimi pogranicznikami. Umożliwiło to byłemu gubernatorowi Odessy przedostać się, pod flagą OUN-UPA, na terytorium Ukrainy. Wieczorem wystąpił na wiecu we Lwowie, w którym towarzyszyła mu jego zadeklarowana zwolenniczka i sojuszniczka, była premier Julia Tymoszenko. Obecny był także mer Lwowa, a zarazem lider partii „Samopomoc”, Andrij Sadowyj.

Jak informowaliśmy, we wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej Ukrainy weszli do hotelu we Lwowie, gdzie zatrzymał się pozbawiony ukraińskiego obywatelstwa były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Wręczono protokół administracyjny o nielegalnym przekroczeniu granicy państwa. Saakaszwili przyjął protokół i podpisał go wraz z uwagami, które dopisali do niego jego obrońcy. Następnie dokument będzie rozpatrywany przez sąd rejonowy w Mościskach w dniu 18 września.

Tsn.ua / Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz