Po skomunikowaniu Kijowa z Przemyślem i Kowla z Chełmem dyrekcja ukraińskich kolei pracuje nad kolejnym projektem pociągu transgranicznego.

Na dzisiejszej konferencji prasowej we Lwowie szef Ukraińskich kolei (Ukrzaliznycy) Wojciech Balczun zapowiedział wprowadzenie nowych międzynarodowych połączeń kolejowych.

Pracujemy nad wprowadzeniem kolejowego połączenia z Krakowem. Możliwe, że przyjmiemy propozycję polskich kolegów i zrealizujemy projekt przy pomocy systemu rozsuwnych wózków SUW-2000. Obecnie analizujemy warianty – powiedział Wojciech Balczun.

Jak podało Hromadske, połączenie będzie funkcjonowało od 1 sierpnia 2017 r.

Według Balczuna zniesienie obowiązku wizowego przez UE dla Ukraińców stawia przed ukraińskimi kolejami nowe perspektywy. Po połączeniu Lwowa z Krakowem Ukrzaliznyca ma zamiar wprowadzań kolejne połączenia z zagranicą, np. Czerniowców z Rumunią.

Przypomnijmy, że niedawno wprowadzono pociąg relacji Kowel-Chełm. Sukcesem okazało się ustanowienie połączenia kolejowego Przemyśl-Kijów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Wojciech Balczun na celowniku ukraińskiego ministra infrastruktury

Kresy.pl / Hromadske

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz