Zdaniem rosyjskiego deputowanego Dmitrija Rogozina ukraiński wywiad nawiązuje w swojej symbolice do symboliki nazistowskiej oraz zdradza antyrosyjskość.

Emblemat ukraińskiego wywiadu wojskowego, przed którym prezydent Petro Poroszenko zaprezentował nowego szefa pracownikom agencji, osłupił internernautów. Stylizacja sowy, będącej elementem emblematu oraz slogan „Ukraina ponad wszystko” (ukr. Україна понад усе) przywodzi na myśl skojarzenia z Trzecią Rzeszą, a sowa trzyma miecz, którego ostrze przeszywa Rosję na mapie poniżej – pisze agencja TASS

Chciałbym zwrócić uwagę na imbecylny emblemat ukraińskiej agendy wojskowej– powiedział w niedzielę Dmitrij Rogozin w reakcji na opublikowanie zdjęcia na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta. – „Ukraina ponad wszystko” jest hasłem umieszczonym nad kompozycją emblematu. Nie przypomina Wam to odwołania do czegoś?– pytał deputowany

Podobny zwrot, Deutschland uber alles, rozpoczyna hymn Trzeciej Rzeszy, której przywództwo było odpowiedzialne za rozpętanie II wojny światowej– stwierdził Rogozin.

W rzeczywistości słowa „Deutschland uber alles” rozpoczynają także obecny hymn Republiki Federalnej Niemiec.

Czytaj również: Ukraiński wywiad twierdzi, że Rosja może ponownie zestrzelić pasażerski

Obserwatorzy zwracają również uwagę na projekt mapy na emblemacie, na której powierzchnia ziemi jest ukazana w bardzo niecodzienny sposób. Mapa pokazuje bowiem ziemię znad Arktyki. Rosja jest umieszczona pod sową, która celuje w nią mieczem, podczas gdy Stany Zjednoczone zostały umiejscowione za plecami ptaka. Dla podkreślenia efektu, kontur Rosji jest podkreślony szarym kolorem podczas gdy inne państwa nie są wyszczególnione. Co więcej, mapa nie pokazuje granic żadnych innych państw poza Rosją.

kresy.pl/ TASS/ president.gov.ua

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. dajaman
    dajaman :

    Kiedyś to banderowskie państwo zniknie i skończy się to żałosne widowisko. Rosjanie już im pokażą gdzie ich miejsce. Niech się bandyci tłuką jak najdłużej. Im słabsza Rosja i Ukraina tym lepiej dla nas Polski. Niemcy z USA właśnie sami się wykańczają powoli, o nich się nie martwię. Powinniśmy robić interesy z Chińczykami, a moze kiedyś będzie granica polsko-chińska.