Ukraiński neonazista obraża pamięć ofiar obozu koncentracyjnego na Majdanku [+FOTO]

Okazuje się, że studiujący w Polsce Ukrainiec Władisław K., pokazujący obraźliwy gest na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku w miejscu kaźni tysięcy Polaków nie był odosobnionym przypadkiem. Czy miejsce to staje się celem wyjazdów ukraińskich nacjonalistów i neonazistów?

Przeczytaj również: Ukraiński student depcze pamięć o ofiarach obozu koncentracyjnego na Majdanku [+FOTO/+18]

Na zdjęciach wykonanych na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie widoczny jest Denis Szubin, pochodzący z Mariupola. Na jednym ze zdjęć widać, jak wykonuje ten sam gest, co Ukraińcy studenci z Przemyśla na tle flagi OUN-UPA. Dostępny materiał zdjęciowy wyraźnie wskazuje, że gest ten jest stosowany, najpewniej jako pozdrowienie, przez członków neonazistowskiego pułku Azow. Oddział ten znany jest również z fascynacji niemieckim nazizmem. W jednym z reportaży opisano, jak jego członkowie zamiast „cześć” mówią do siebie „Sieg” (skrót od niem. pozdrowienia „Sieg Heil”).

Ukrainiec na swoim profilu społecznościowym zamieścił również fotografie, na których wskazuje na jeden z baraków na Majdanku, wykonując przy tym gest „OK”.

Z kolei na innych zdjęciach widoczny jest najprawdopodobniej jego pokój, w którym poza flagą OUN-UPA wiszą m.in. flagi III Rzeszy ze swastykami, portrety Hitlera, Goebbelsa i Goeringa, a także flaga nazistowskiej organizacji Misanthropic Division, której członkowie biorą udział w wojnie w Donbasie, m.in. w szeregach pułku Azow. W jednostce tej, jak również w batalionie „Ajdar”, służą również neonaziści używający symboliki SS Dirlewanger.

Przeczytaj: The Guardian potwierdza: Dirlewangerowcy w szeregach ukraińskich ochotników [+FOTO]

Nie wiadomo, czy Szubin był/jest członkiem pułku Azow, ale przynajmniej był z tą formacją powiązany. Udostępniał m.in. materiały rekrutacyjne i kontaktowe, pomagając zainteresowanym skontaktować się z Azowem.

Sprawę opisał były wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog, Tomasz Maciejczuk. Zwraca uwagę, że „do Polski przyjeżdża coraz więcej radykalnych imigrantów, w tym z Ukrainy, mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego naszego społeczeństwa i kraju. Bezczynność i milczenie to najgorsze co możemy w tej sytuacji zrobić”.

Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez Maciejczuka widoczny jest mężczyzna wykonujący charakterystyczny gest przed plakatem historycznym „Unicestwić Polskę”, ze zdjęciem Adolfa Hitlera. Ma na sobie koszulkę organizacji „Misanthropic Division”, której jest członkiem.

Obecnie profil Denisa Szubina na portalu vk.com jest nieaktywny. Prawdopodobnie został usunięty po tym, gdy sprawa zaczęła być nagłaśniana.

Sam Maciejczuk wcześniej ujawnił obecność neonazistów w batalionie Ajdar. Wcześniej znany był również z fotografowania się wspólnie z członkami UPA i obrony bluźnierczego spektaklu „Golgoca Picnic”.

Zobacz: Maciejczuk do Ukraińców: szanujcie nas, albo wynocha z Polski! [+VIDEO]

Wykop.pl / Tomasz Maciejczuk / vk.com / Kresy.pl

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • cherrish
   cherrish :

   Jakim trzeba być człowiekiem, by to usprawiedliwiać??? Nie chciałbym kląć, ale jedź w końcu na tą swoją ukochaną Ukrainę, tam otwarcie możesz być faszystką, świnią, chamem, bydlakiem, czy innym padalcem, dlaczego tak się męczysz w tej Polsce? Kilkudziesięcioletnie bydlaki dorosną???

  • zan
   zan :

   W MW mogli być najwyżej zwolennicy faszystowskiego (o włoskich korzeniach) salutu. Hajlowanie do plakatu z Hitlerem i dopisanym hasłem “unicestwić Polskę” nazywasz błędami młodości? Won z Polski brudasy.

  • sylwia
   sylwia :

   Wiemy z jego poprzednich wpisów, że Sigmund jest jednym z wielu polskojȩzycznych szowinistycznych Ukraińców udających Polaków na polskich forach. Żadne ‘u nas’. Niech Ukrainiec Sigmund zamieści fotografie Młodzieży Wszechpolskiej wykonującej hitlerowskie pozdrowienie, tak teraz popularne wśród zach. Ukraińców i ‘polskich’ Ukraińców, aby poprzeć swe stwierdzenie. Jeśli tego nie zrobi, to jego gołosłowne stwierdzenie pozostanie tym czym teraz prawdopodobnie jest: antypolskim oszczerstwem Ukraińca – polonofoba. Caveat: z powodu szerzącego siȩ tu chamstwa Ukraińców, nie odpowiadam na wypowiedzi w 1-szej os. l. p. a na obelgi odpowiadam obelgami.

  • poznaniak74
   poznaniak74 :

   Czy ty masz może jakieś zaburzenia psychiczne? I MW przeprowadzała zbrojne pacyfikacje i stworzyła jednostkę wojskową nawiązujaca do “tradycji” Waffen SS, czyli “pułk Azov”? Lecz sie na nogi, bo na głowę już zdecydowanie za późno…

 1. krok
  krok :

  Geny nie kłamią, jaki dziadek taki wnuczek. Dziwię się lokalnym działaczom polskich struktur pro patriotycznych, że jeszcze go nie namierzają. W mijej miejscowości nie do pomyślenia, żeby ukrainiec obnosił się z nazistowską, antypolską symboliką. Zresztą prawem zakazanym w Polsce, ale policja to już inna para kaloszy, musi słuchać co im zdradziecka PO każe.

 2. wepwawet
  wepwawet :

  Nie on jeden – tysiące Ukraińców ściąga do Polski, w Lublinie “czarną mowę” można usłyszeć na każdym kroku. Cóż… jak tak dalej pójdzie to i Ja sam uwierzę, że Lublin to “stare Ukraińskie miasto” – nic tylko oddać prawowitym właścicielom. :/ —— Zastanawiam się kiedy ten człowiek nawiedził Polskę – jeśli było to przed jego zaangażowaniem w zbrojnej bandzie to mogę zrozumieć, że został wpuszczony. Jeśli stało się to niedawno to czemu został wpuszczony do kraju – myślę, że odpowiednie służby powinny zająć się takim człowiekiem a przynajmniej monitorować jego pobyt. —— Nie wiadomo też czy jedynym celem jego wyprawy było pośmianie się na Majdanku, człowiek ten mógł kontaktować się z członkami zuwP’u lub innych zakamuflowanych komórek wrogo nastawionych do polskiej państwowości. —— Pamiętać należy, że na Ukrainie toczy się wojna domowa, obecnie zdestabilizowany może zostać również zachód tego kraju… nie można pozwalać na bezproblemowe przekraczanie granicy członkom różnych band, którzy nie kryją się specjalnie ze swym wrogim światopoglądem.

 3. jaro7
  jaro7 :

  A mnie ciekawi co na to władze uczelni na której ten pajac “studiuje”.Bo te z Przemyśla okazały się eunuchami.A gdzie ten neandertalczyk “studiuje”? Tez w Przemyślu,czy może Lublinie?

  • krok
   krok :

   Część to Ukraińcy, część to potomkowie ukraińców, część z politycznego nadania wrogich partii PO i PIS – słuchają rozkazów z góry, część sympatyzująca z prawym sektorem, część niepoprawnych optymistów, mimo jasnych dowodów na wrogość części ukrańców do Polski, no i część takich jak Paź, walczących z wiatrakami, których szkaluje się, robi nagonki, czy wręcz grozi. Taki bądź zbliżony jest przekrój władz uczelnianych, w których ukraińcy powoli stanowić będą większość na uczelniach. Gdyby był poziom choćby szkół średnich na takich uczelniach, studenci nie mieli by czasu na zajmowanie się zakłamaną historią ukrainy, czy studiowaniem losów ludobójcy Bandery, a nauką.

 4. sylwia
  sylwia :

  Ukraińscy studenci w Polsce nienawidzą Polski i Polaków. To banderowcy, hitlerowcy i apologeci ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Przyczyna, dla której ten ukraiński hitlerowiec tu jest i ma polskie dotacje, leży w zdradzieckich wybrykach pseudopolskich działaczy i polityków na Majdanie i w ogóle na Ukrainie, np. Kaczyńskiego [Kalksztajna] i Kukiza. Ukraińskie dzieci są uczone banderyzmu w ukraińskich szkołach w Polsce. Dyrektorka takiej szkoły, żona wodza ZUP Petra Tymy (Tymowa), ma na ścianie zabronioną przez polskie prawo chorągiew UPA.

 5. sylwia
  sylwia :

  Szubin pozuje z z wizerunkiem Oskara Dirlewangera odpowiedzialnego za ludobójstwo polskich rodzin na Woli w 1944 r. Jego ofiary spoczywają w masowych grobach w Warszawie. To jest wstrząsające wrażenie gdy siȩ czyta imiona i nazwiska pomordowanych. Niemowlȩta, matki, ojcowie, babcie. Szubin powinien być wydalony z Polski bez prawa powrotu.