W sieci ujawniono nagranie przedstawiające neonazistowskich aktywistów, publicznie odcinających głowę kukle prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Członkowie neonazistowskiego Zgromadzenia Socjal-Narodowego zgromadzeni przed Ambasadą RP w Kijowie dokonali publicznej egzekucji kukły prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Według opisu i słów osoby z nagrania, egzekucja jest „karą śmierci” za wzbudzanie „antyukraińskiej histerii w Polsce”. „Tak będzie z każdym, kto będzie działał przeciwko ukraińskiej nacji i jedności narodowej” – powiedział lider akcji. Odciętą „głowę” z czerwonymi wstęgami symbolizującymi strugi krwi okazano zgromadzonym, po czym wrzucono za ogrodzenie ambasady. „To dla naszych polskich braci!”. Wzniesiono również banderowski okrzyk „Chwała Nacji! Śmierć Wrogom!”.

Wbrew dacie publikacji nagrania, pochodzi ono z lipca 2013 roku. W tym czasie odbywały się obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.

Liderem ZNS jest Andrij Biłecki – organizator i dowódca ochotniczego pułku „Azow”. Zarówno jego organizacja, jak i dowodzony przez niego oddział odwołuje się do ideologii i symboliki neonazistowskiej.

youtube.com / Kresy.pl

Reklama34 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • zan :

    Typowy obrazek z Ukrainy, to kłótnia agentów CIA, BND, Mossadu… Wyrzucają sobie wzajemnie ruską agenturalność, a ciemny lud stoi skołowany. Turczynowi, Jaceniukowi, Poroszence – każdemu już się chyba dostało od ruskich agentów. Inteligenci czytający Gazetę Polska potrafili nazwać Obamę ruskim agentem. Ciekaw jestem jaka część tej paranoi jest sterowana, a jaką stanowi spontan ogłupionej gawiedzi. Coś jak rewolucja francuska, bolszewicka, kulturalna. Te same parchate klimaty.

   • jan_de :

    No to się Pan doczekał, P. Tutejszym… P. Jajec nazwał P., cytuję „ruską gnidą…” Ale proszę się nie przejmować.., Może P. wyciągnąć z tego i „pozytywy…” Po 1-sze: przy odrobinie empatii może Pan teraz „poczuć” jak czułem się ja, gdy nazywal mnie P. „ruskim agentem”, lub „wielorusem…” Po 2-ie. P. Jajec nabył ostatnio jakąś 38-mkę, (b. się z tego zakupu – na forum – cieszył) którą wypróbowuje strzelając na strzelnicy – razem ze swoimi przyjaciółmi Niemcami – do Rosjan (sylwetek Ruskich, jak sądzę)… A móglby przecież użyć ją na Panu… Więc nie jest tak żle… Szczerze (!) pozdrawiam…

    • tutejszym :

     Pozdrowienia szczerze przyjmuję. Taka szczerość to nowość z ręki Pana Jan_De. No to nic mi innego nie pozostaje jak pozostać w komitywie z Panami. Pani Olga Rublo retorycznie wołała o „Upowskich trolli” a wywołała do tablicy Pana Zefir, Jan-De i mnie, jako takie rasowe ruskie gnidy, i to „samo określone” jak mówi Pan Sylwia… Sympatyczny Pan jajec robi pod siebie i strzela na tym Forum z zamkniętymi oczyma. Teraz mnie się dostało… Szczerze (!) pozdrawiam… Panowie. Sympatycznego Pana jajec też razem z jego 2,5 calową lufą.

   • kojoto
    kojoto :

    ty jesteś cymbał nie jajec…. sobie pewnie pewnie strzelisz w ryj jak przystało na banderowca (jeśli naprawdę pracujesz w szkole, to powinni cię zmknąć, żebyś nie zrobił komuś krzywdy jak jeden z waszych ostatnio na upadlinie, dobrze, że dzieci nie pozabijał)

 1. horodenka :

  Panie Prezydencie niech Pan się nie martwi. Nie jest Pan osamotniony w tej egzekucji z rąk Ukraińców. Ci Nasi „przyjaciele ukraińscy” chętnie by Nam wszystkim Polakom poobcinali by glowy. Niech Pan jeszcze głośniej krzyczy Wolna Ukraina to Panu brzuch rozprują , tak dziękują ukraińcy

   • czarekw :

    Przyzwyczaił się.. u nas zwyczajem jest palenie kukły, zresztą uważam obcięcie głowy za bardziej jednak humanitarne niż spalenie 🙂 Nasi górnicy i traktorzyści wielokrotnie palili kukły a to premiera a to kogoś tam, na szczęście mają ograniczony dostęp do czołgów… z kolei w krajach islamskich od manifestacji przechodzą do czynów i palą się na całego. Ja bym powiedział że to taka skala określająca poziom cywilizacji, ale to tylko w niekorzystnym świetle stawia naszych podwórkowych pogromców kukieł….

    • kojoto
     kojoto :

     Co innego palic czy ciachac kukle prezydenta swojego pastwa, a co innego robic to z podobiznami pastwa sásiedniego. Rozumiem, ze ci przykro za kolegów, ale nie porównuj ich do manifestujacych górników, tym pOLSKIE wladze zawinily sporo. Czym zawinily ukraicom? Za malo im pomagali? Nie „oddali” jeszcze Przemysla?

  • franciszekk :

   WLKP!!!!…. Wyszło tzw. szydło z worka! Ja, jako Polak nic a nic nie rozumiałem w tym filmie z monologu, aaa……. ty błyskawicznie złapałeś – cyt. ” jak to nagranie może pochodzić z lipca 2013, jak na końcu ten koleś mówi „do Euro 2012” ? Jesteś Ukraińcem!!! PO-pierasz NEO-banderowców? PO-tępiasz zwyrodniałe zbrodnie bandytów banderowskich na cywilnej bezbronnej ludności w szczególności: kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt w czasie wojny hitlerowsko – banderowskiej w latach 1939-1945????…

 2. horodenka :

  Niech Prezydent się nie martwi że Ukraińcy obcięli mu glowę. Nie jest osamotniony .Ukraińcy z chęcią poobcinali by wszystkim Polakom glowy. Ja bym radzil Ukraińcom żeby zrobili porządek z Pawlem Kowalem. P. Kowal tak skutecznie namieszal Ukraińcom w glowach że zanim zrozumieli o co chodzi to stracili bez powrotnie Krym, Lugańsk oraz Donieck. Jak będą słuchać dalej p. Kowala to stracą calą Ukrainę.