Ukraińscy dziennikarze postulują przyłączenie Ukrainy do Polski w związku z fiaskiem eurointegracji i bardzo mglistymi perspektywami na członkostwo.

Serwis internetowy Ukrainskij Reporter opublikował na swojej stronie artykuł, w którym postuluje się przyłączenie Ukrainy do Polski. Ukraińscy dziennikarze argumentują, że Polska i Ukraina w 1648 roku zawarły układ o stworzeniu wspólnego państwa (sic!) i państwo to rozkwitło.

Ukraińcy są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej wobec nich a szczególnie kwotami na towary importowane z Ukrainy. Są one, ich zdaniem, zbyt niskie by zrekompensować straty w handlu z Rosją

W artykule znajduje się postulat zrobienia referendum na temat przyłączenia kraju do Polski. Dziennikarze wymieniają rozliczne zalety takiego rozwiązania, między innymi to, że Ukraina stanie się automatycznie członkiem Unii Europejskiej i NATO czy też to, że zapłaty wzrosną 5 razy. Poza tym Ukraińcy przewidują, że doszło by do rozkwitu przemysłowego a także znaczącej poprawy infrastruktury drogowej. Kolejnym argumentem jest to, że po przyłączeniu do Polski skończyłaby się korupcja.

Ukraińcy zauważają także, że Polska stała by się dzięki temu największym i najbogatszym państwem Unii w przeciągu 25 lat.

Ua-reporter.com/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

92 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jaremaw :

  To musieliby zapytać wszystkich Polaków ( nie rząd),tyko wszystkich Polaków o zgodę i musieliby się wszyscy co do jednego na taki bajzel zgodzić a ja mówię nie i macie pozamiatene.Nie chcieliście być w Rzeczypospolitej i zawsze mieliście pretensje o swoje nieudacznictwo do Lachów no to macie , ” jednego Lacha mniej to jeden metr ukrainy wolnej ” toż to wasz bohater mówił a teraz chcecie do Polszy? Never powiedział Jaśko Kargulowi.

 2. Avatar
  tekane :

  Właściwie dawno temu jeszcze przed pierwszymi rozbiorami był projekt stworzenia Rzeczpospolitej Trojga Narodów, zatem opócz Korony Polskiej i księstwa Litewskiego byliby Kozacy z terenów dzisiejszej Ukrainy. Niestety ani szlachta polska ani litewska nie chciała się dzielić przywilejami z kozakami i plan spalił na panewce.

  To co dziennikarze proponują wymagałoby naprawdę dużej ilości pracy włożonej w polepszenie kontaktów i relacji między dwoma narodami – i to będzie długotrwały proces, który musiałby zając kilka lat. Ukraińcy w pierwszej kolejności musieliby się rozliczyć za zbrodnię Wołyńską i musieliby wyrzec się OUN UPA oraz poddać się polonizacji do pewnego stopnia. Nie wiem czy Ukraińcy byliby do tego zdolni, zwłaszcza gdy kwitną nastroje pro-banderowskie.

  A czy polski rząd zlikwidowałby korupcję? My sami się z nią motamy, a co dopiero walka z ukraińskimi oligarchami. Teraz nie widzę takiej opcji, ale jeśli Ukraińcy szczerze wyraziliby taką wolę, zrobili referendum i byli by skłonni wyrzec się UPA i wszystkich ich członków i zacząć na nowo z hasłem „Bóg, honor, ojczyzna” to należałoby to rozważyć.

  Nie mniej jednak na ten moment, czuję jakiś haczyk w tym wszystkim.

  • Avatar
   noen :

   Był nie tylko projekt. Unia hadziacka została zatwierdzona przez Sejm i ratyfikowana przez króla Jana Kazimierza. Powstałe po niej Wielkie Księstwo Ruskie miałoby takie same prawa jak Korona i Wielkie Księstwo Litewskie (kanclerze, hetmani, wojsko, skarb, ministerstwa ect.). Niestety kilka niefortunnych zdarzeń jak np. śmierć Jerzego Niemirycza – kanclerza ruskiego i obalenie Iwana Wyhowskiego (hetmana kozackiego, który reprezentował Kozaków podczas zawierania unii) uniemożliwiło dalsze wprowadzanie tego projektu w życie. Gdyby jednak unia hadziacka przetrwała historia Europy poszłaby innym torem.

  • Avatar
   gryzli :

   Nie żebym był złośliwy, ale to głównie Polscy rusofile twierdzą, że Ukraina to sztuczny więc należy ją jak najszybciej podzielić i zlikwidować. Natomiast jak już niektórzy Ukraińcy sami dochodzą do podobnych wniosków( w sensie utrzymania własnego państwowego bytu i suwerenności) to ci sami rusofile twierdzą, że ktoś kto rozpatruje/ będzie rozpatrywał w Polsce podobną opcję jest niespełna rozumu. Więc Panowie z mózgami wypranymi przez rusofilię właśnie przyznajecie… Kabaret.

 3. Avatar
  jojek :

  Ja to widzę tak Pomysł NIEREALNY !!! ale 😉
  Oba kraje zobowiązały by się prowadzić wspólną politykę obronną i zagraniczną
  Zachowano by odrębne urzędy
  Wprowadzono by jednakową walutę
  Zachowano by odrębne języki urzędowe
  Uchwalono by unifikację systemów prawnych
  Powołano by wspólny Sejm
  Osobne wojsko

 4. Avatar
  kp :

  Haha to mimo wszystko ciekawe. Polska i Ukraina – Rzeczpospolita Obojga Narodów (bis). Świadczy to o tym, że mimo ogromnej dawki treści współczesnej Ukrainy o wydźwięku antypolskim, np w podręcznikach do historii – Polak to agresor, wyzyskiwacz, okupant zachowała się pozytywna konotacja o I RP i mimo to Polakach jako takich, a także świadomość, że wspólnota losów obu narodów dawałaby szanse na naprawdę bardzo silne państwo w przyszłości. Naturalnie neobanderowcy mają przechlapana, bo idą siedzieć haha! W końcu tradycji musi się stać zadość i Polak musi „prześladować” Ukraińca. Geopolitycznie Rzeczpospolita ma blisko 80 mln obywateli i … ogromne kłopoty gospodarcze – przynajmniej na razie osobne budżety to podstawa. Demilitaryzacja części dzisiejszej Ukrainy, bo inaczej wojna z Rosją. Ale to naprawdę dobry prognostyk, choć to zabawa. Wkurzeni są tylko ruscy i ich trole haha.

 5. malkontent
  malkontent :

  Czytam komentarze i nie wierzę :-(((( są tacy którzy rozpatrują to w kategoriach teoretycznych a są jeszcze tacy , że nawet może i tak :-((((((((((( Macierewicz vel Tworek rozumiem chory psychicznie z paranoja postepową ale komentujacy na kresy.pl dopuszcają mozliwość jakiegokolwiek mariażu z banderowcami ???? Ludzie , postradaliście zmysły, znowu myśli o Polsce od morza do morza całkowicie pozbawiły was rozumu :-((((( Wolę z mądrym 2 razy stracić niż 10 razy zyskać z bandytą :-((((( Nie ma żadnej przesłanki za takim tworem , ani politycznej, ani gospodarczej, ani kulturalnej, społecznej, językowej, żadnej, żadnej !!!!!!!!!

 6. Avatar
  leopoldliskula :

  Pierwsze zajawki jakiś nowatorskich rozwiązań zawsze szokują. Inna sprawa, że takie rzeczy (wrzutki) czasem robi się żeby wypadać reakcję. Wymagałoby to naprawdę dużo pracy i trochę czasu oraz kompromisów ale moim zdaniem nie jest to niemożliwe (jednak raczej nie całej Ukrainy). Mogłoby to także mieć sens dla obu krajów. Oczywiście bez banderowców. Ps. Litwiny też się przyłączyli jako osobny naród i się spolonizowali.

 7. Avatar
  przemek966 :

  Bardzo ciekawy pomysł z punktu widzenia strategicznego. Oczywiście kwestia połączenia się obu narodów wymagałaby przede wszystkim od Polski bardzo zdyscyplinowanej polityki gospodarczej i natychmiastowej reformy finansów publicznych, aby narzucić zmiany geopolityczne trzeba mieć kasę a nie ciągły deficyt. Szybkiego opracowania strategi połączenia kulturowego oraz polityki informacyjnej obu narodów ,pamiętajmy iż Rosja zrobiła by wszystko aby do tego nie dopuścić dlatego rozmowy w tej spawie musiały by być super tajne. Korzyści długofalowe bardzo duże ekonomiczne i strategiczne trzeba pamiętać iż pierwsze 15-20 lat funkcjonowania byłyby najgorsze. Przypominam podczas łączenia się narodów Polski i Litwy także początki były bardzo trudne włącznie z chwilowymi małymi wojnami między sobą ale dzięki temu Polska wyrosła na potęgę europejską i była nią przez kolejne stulecia. Gdybyśmy tego nie zrobili to Grunwald w Historii byłby zapisany jako nie zwycięstwo ale upadek Państwa Polskiego

  • upadlina
   upadlina :

   a póżniej przyłączymy do ukropolski skandynawię!! To tez bardzo ciekawy projekt!! Przemek966 na pewno wypowie się w poważnym tonie na ten temat!!……..Oczywiście w tajemnicy, żeby Rosja nie dowiedziała się o takiej ewentualności……………..no i sami Skandynawowie!!……Top Secret!!!!!!!

 8. Avatar
  polski_pan :

  A niby w jakim kształcie Ukraina ? Z Krymem i Donbasem? A co by to dało Polsce ? Rozpad NATO murowany, wojna z Rosją w pakiecie, nie dziękuję – postoję, od wakacji na Krymie wolę Malediwy. Ekonomicznie oznaczałoby to dla nas też tylko kłopoty, wolę płacić podatki na 500+ na dzieci tutaj niż na emerytury dla Ukraińców, niech się wezmą do roboty i sami zapracują na swoje emerytury. Europa może jeszcze dałaby radę to jakoś pozbierać do kupy i uciągnąć , dla nas to za ciężki wóz do ciągnięcia mamy dosyć własnych kłopotów. Czasy trochę się zmieniły od XVII w. wtedy im więcej ziemi tym więcej złota w kieszeni, teraz możemy wyprodukować więcej żywności niż damy rade wyeksportować i nie potrzeba nam więcej ich czarnoziemów. Rąk do pracy na razie nie brakuje , jak zabraknie bez problemu ściągnie się młodych Ukraińców tutaj.

  • Avatar
   przemek966 :

   Zgadzam się wnioski są prawidłowe ale pytanie na czym nam zależy. Problem Krymu i Donbasu zawiesić i ustabilizować nie czas aby odbierać je Rosji. Podejrzewam iż Rosja również nie zaryzykowała by otwartego konfliktu z członem NATO. Po za tym we dwoje zawsze ma się większą siłę aniżeli w pojedynkę do prowadzenia wojny potrzebne są gigantyczne pieniądze których Rosji obecnie brakuje. Gospodarcze rozwiązania powinna narzucić Polska i to bardzo restrykcyjne wraz z radykalnymi reformami. Zgadza się 15-20 lat wyrzeczeń ciężkiej pracy od świtu do nocy ale dzięki temu Polska gospodarka by zdominowała gospodarkę Ukrainy. Pamiętajmy iż jest to również duży rynek na którym prawie nas nie ma. Pracuję w exporcie 15 lat i znam możliwości rynków wschodnich rynków . 42 miliony to duży potencjał i dobrze o tym wie Rosja dlatego zajęła Krym i Donbas. Zadajmy sobie pytanie jeśli jest na Ukrainie tak źle to po co Rosja chce ją przejąc doceniajmy przeciwnika oni nie są idiotami ? przecież nie dopłacać do tego interesu. Patrzymy w perspektywie długofalowej jak to robił Piłsudski nie co będzie za rok czy 5 lat tak patrzą politycy. Mężowie stan patrzą znacznie dalej perspektywą dziesięcioleci .

   • upadlina
    upadlina :

    Bla bla bla…….! Zawsze można sobie posnuć różne śmieszne opowiastki, których realizacja jest tak samo prawdopodobna, jak przyłączenie Marsa do Ziemi!!………. Polska po kilku dekadach rządów pookrągłostołowych zdrajców jest w smutnym stanie, ale ewentualne ( na szczęście nie do realizacji) przyłączenie do niej upadlińskiego banderowskiego ekonomicznego trupa byłoby czymś w rodzaju założenia na w miarę czyste ciało zgniłego i ubabranego w szambie starego łacha!! Oczywiście dla szamba jakim jest teraz upadlina byłoby to nawet korzystne, bo zmniejszyłoby smród, który wokół roztacza, ale dla Polski to byłaby katastrofa!!!!! Na szczęście, powtarzam, gadki na taki temat można umieścić tylko wśród opowieści science-fiction………………ku ogólnej frustracji banderowskich troli!!

   • Avatar
    antymajdan :

    Ludzie!!! Na miłość Boską, co wam po głowach chodzi? Jakie przyłączenie Ukrainy do Polski? Jaki rynek? Jaka rywalizacja z Rosją? W tej chwili na Ukrainie żyje mniej więcej tyle ludzi co w Polsce, nie żadne „42 miliony”, a i tak nie widzę możliwości, aby to Polska zdominowała taką „unię”. Oni sami ze sobą nie dogadają się przez następne kilkadziesiąt lat, najpierw muszą ustalić kto jest „prawdziwym Ukraińcem” – czy ci od Bandery czy wręcz przeciwnie. Takie dylematy to zarzewie jeszcze większych konfliktów niż ten w Donbasie. Oni rzeczywiście potrzebują teraz jakiegoś mocnego autorytetu i przywództwa, ale kiedy tylko zjawiliby się tam Polacy, to wśród przynajmniej części Ukraińców odżyłyby wszystkie antypolskie fobie i uprzedzenia do „polskich panów” i była by powtórka z czasów przedwojennych. Nieustający Liban w Europie. Wie o tym dobrze Rosja i chociaż mogłaby zająć militarnie to wszystko jednym kłapnięciem, to nie zrobi tego nigdy, przynajmniej dopóki nie zaczną tam rządzić jacyś debile. Niestety u nas wszystko jest możliwe.

    • upadlina
     upadlina :

     Problem w tym, że mamy tu bandero-usmańskiego trola i kilka jego klonów, który dostał zadanie siania bandero-usmańskiej propagandy i stara się gorliwie wypełniać polecenia swoich sponsorów, bo jak nie, to nie będzie miał co żreć, więc pieprzy trzy po trzy, że nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać!! Dyskusja z nim jest bezsensowna ponieważ z premedytacją zaprzecza rzeczywistości i trzyma się jedynie słusznej bandero-usmańskiej wizji świata, gdzie białe jest czarne, a czarne jest białe!!!!!!

 9. Avatar
  polski_pan :

  Jeśli o mnie chodzi to osobiście zależy mi głównie na niepodległej Polsce w granicach nie mniejszych niż obecne, zależy mi na pokoju i bezpieczeństwie Polaków , zależy mi też na ich dobrobycie .

  Ja nie mam wątpliwości że Rosja może zaryzykować wojnę z członkiem NATO, mogą to zrobić w Syrii aby doprowadzić do rozluźnienia więzów NATO (przecież nikt przy zdrowych zmysłach na zachodzie nie będzie Turcji w Syrii wspierał w wojnie przeciw Rosji). Na pewno zaś zrobi to jeśli stawką jest Ukraina. Nie, Rosjanie nie są idiotami chociaż mogliby mieć dużo lepszego prezydenta (aktualny prawie w każdej sprawie grubo przelicytowuje) . Można by to uciąć twierdząc że mają problem z kontrolowaniem agresji ale prawda jest bliżej tego że dla Rosji Ukraina była świetnym interesem, poustawiali to tak, że ich nieefektywna gospodarka zużywała 60 mld m3 gazu (zgadnij skąd) i pewnie ropy więcej niż my (zgadnij skąd), importowali z Ukrainy broń, stal i żywność z pewnością na niezbyt dla Ukrainy korzystnych zasadach skoro Ukraina staczała się stopniowo w coraz większą biedę, nie tylko dzięki korupcji wszakże . Dla nich próba urwania się Ukraińców z moskiewskiej smyczy to duży kłopot. Nie widzę możliwości ani potrzeby wejścia Polski w miejsce Rosji na Ukrainie na dotychczasowych moskiewskich zasadach.

  • upadlina
   upadlina :

   zależy ci na dobrobycie Polaków!!!!! I ten dobrobyt chcesz zdobyć będąc członkiem złodziejskich struktur zachodu?? Z usa i niemcami na czele?? Z tymi złodziejami, którzy mają nas za rynek zbytu dla swojej produkcji i rezerwuar niewolniczej siły roboczej?? Którzy przez ostatnie dekady drenują Polskę z czego tylko się da?? Z nimi chcesz zdobyć ten dobrobyt??!!

    • upadlina
     upadlina :

     Buhahahaha!! Ja wiem, że trol musi gadać za co mu płacą, ale czy w imię tego warto z siebie robić idiotę??!! UE to złodziejska organizacja, okradająca nas od lat, a nato to agresywny twór atakujący suwerenne państwa i mordujący ich obywateli w imię usmańskich interesów!! Oczywiście tuba propagandowa reżimu, czyli ty, zaraz powie, że nato to sojusz obronny miłujący pokój i niosący wszędzie stabilizację!!!!!!!! Ośmieszasz się totalnie!!!!!!!!!

    • Avatar
     antymajdan :

     „A że jesteśmy w sojuszu NATO to i taką politykę musimy prowadzić, chociaż nie zawsze i nie wszystko musi nam się podobać.” Tego zdania albo nie rozumiem albo jest to oznaka, że coś starego i bardzo złego wraca. Należę do ludzi, którym poprzedni sojusz Polski też się nie podobał i uznaliśmy, że trzeba to zmienić. Po prostu uznaliśmy, że nic nie „musimy prowadzić” wbrew polskim interesom, że sami powinniśmy o sobie i naszych sojuszach decydować. I nie chodzi o to, że z Amerykanami nam nie po drodze, tylko że dopóki pozwalają oni sobą rządzić mafii psychopatów, powinniśmy głośno i wyraźnie wyrażać nasz sprzeciw wobec ich łajdackim wojnom, napaściom, szczuciu na Rosję, która jest naszym największym sąsiadem i może być dobrym partnerem. Po prostu powinniśmy wreszcie przestać czuć się jak wasal, to i w rzeczywistości przestaniemy nim być, a być może świat stanie się dzięki temu lepszy.

     • Avatar
      ilona :

      antymajdan: Oczywiście, że powinismy się sprzeciwiać amerykańskiej dominacji i ich hipokryzji Ale to nie oznacza od razu występowania z NATO, bo jak dotąd sojusz ten przez ok.70 lat udowodnił, że jest jedyną realną siła i zadnemu krajowi członkowskiemu nigdy nic się nie stało. Czy Rosja może być dobrym partnerem? Nie za Putina.Przypomnij mi w którym miejscu naszej najnowszej historii (za prezydentury Putina) Rosja była skłonna do współpracy z Polską? Ja sobie tego nie przypominam, natomiast w sferze gospodarczej wymyślali na nas absurdalne embarga i to pod byle pretekstem, średnio co dwa lata, obojętnie czy były w Polsce rządy lewicowe, prawicowe, czy „ludowe”, więc o jakiej współpracy i na jakich warunkach ty mówisz?

     • upadlina
      upadlina :

      sprzeciwianie się trolu szatanom zza oceanu to pewne kłopoty włącznie z agresją militarną tych bandytów!! Krajowi członkowskiemu nato nic się nie może stać, bo co?? Usmańce są główną siłą agresywną na tej planecie i nie atakuja tych, którzy poddańczo liżą im tyłki, bo po co? Atakują tych, co nie pochylaja im sie w ukłonie!! Rosja za czasów Jelcyna została przejęta przez żydo-usmańską oligarchię ale potem Putin wypieprzył dziadów i przez to jest znienawidzony przez światowych bandziorów!! Nie ma sensu rozmawianie Putina z Polską, ponieważ on wie, że ten kraj nie decyduje o sobie, tylko decyzje zapadają w berlinie i waszyngtonie, więc tylko z nimi jest sens rozmawiać!! Ty to wszystko wiesz, ale przecież trzeba utrzymywać jedynie słuszną bandero-usmańska opcję, bo za to płacą i nie trzeba bedzie łazić po kijowskich śmietnikach!!

     • malkontent
      malkontent :

      Pozwolę się wtrącić w dyskusję i małe sprostowanie droga Ilono to nie Putin nałożył embargo to Polska , to Polska zabiegała w Europie najbardziej o nałożenie embarga na wszystko, sankcji i izolowanie Rosji. A dalej to juz tylko reakcja Rosji na agresję Polski. Do momentu katastrofy w Smoleńsku Rosja w zasadzie nie reagowała na zaczepki ratlerka ( Polski ) , dopiero po miesięcznicach i jawnym szkalującym Rosjan krzyku że to zamach i wybuchy , zestrzelenie samollotu nastąpiła kontreakcja. Polacy od 26 lat nieustannie w mediach, w sejmie, uroczystościach oficjalnych , wszędzie gdzie tylko mogą tryskają jadem nienawiści, wrogości, i próbami osmieszania Rosjan. Czegoś tak haniebnego w wykonaniu przedstawicieli władz Polski nigdy w jej 1000 letniej historii nie znajdziesz. To nie chodzi o obrone ruskich ale o wstyd ,że reprezentuja mnie takie kaprawe pokraki, intelektualne śmieci , które zamiast mieć jako najważniejsze dobro Polaków i Polski , to oni wszystko zrobią bez względu na koszty by tylko dopiec ruskim :-(((( To dzięki nim tym popisdzielcom znowu jesteśmy na celowniku rakiet z bombami atomowymi , przedtem amerykańskich dzisiaj ruskich :-(((( i

     • Avatar
      antymajdan :

      Do tego co powyżej zostało powiedziane dodam tylko, że ja z kolei nie wyobrażam sobie już naszej współpracy z Rosją inną niż jak ta rządzona przez Putina. Po prostu nie wierzę, że w demokratycznych wyborach Rosjanie w dającej się przewidzieć przyszłości wybiorą kogoś, kto dopuści do tego, co było tam w latach 90-tych. Do tej jawnej grabieży jej bogactw i obywateli przez mafijne układy korporacji i banków zachodnich, który to okres był u nas nazywany „demokratyzacją” Rosji i „odradzaniem się kapitalizmu” i tak do tej pory jest kłamliwie przedstawiany. Mówię to na podstawie własnych obserwacji, bo bywam w Rosji dość regularnie od kilkunastu lat. I tutaj najważniejsze – właśnie na przykładzie Rosji, tego co się nam wmawia na jej temat od kilkunastu lat, chyba najlepiej widać potęgę i łajdactwo jednocześnie żydowsko-jankeskiej propagandy. Nie zrozumie ani Rosji ani w ogóle niczego, co się w świecie teraz dzieje ten, kto nie wyzwoli się spod jej wpływów. Oczywiście można też mówić o rosyjskiej propagandzie tak jak i innych państw, ale to wszystko nic w porównaniu do alternatywnej rzeczywistości żydowsko-jankeskiej propagandy.

 10. Avatar
  polski_pan :

  Już kiedyś pisałem ze mój punkt widzenia jest czysto polski, nie ukraiński, nie rosyjski, tylko polski. Postulowanego przez ruskich trolli „obiektywizmu” wyrzekam się na zawsze .
  Z mojego punktu widzenia USA nigdy nas nie zaatakowało a częściowo USA zawdzięczamy wolność odzyskaną w 1918 r. po 123 latach bycia także pod rosyjskim (nie żydowskim) butem. Wygooglaj sobie 14 punktów Wilsona , wydrukuj sobie 13-ty punkt i powieś na ścianie, dla pewności także cyrylicą. Osobiście podejrzewam (nigdy nie miałem czasu sprawdzić czy ma to jakiś sens) że dzięki temu że USA ubiegły sowietów w budowie broni jądrowej i wrażeniu jakie na Stalinie zrobiła Hiroshima i Nagasaki nie staliśmy się kolejną sowiecką republiką a tylko znowu na pół wieku trafiliśmy pod moskiewski but. Ogólnie z Rosją toczyliśmy w sumie kilkanaście wojen z USA nigdy. Wspaniałomyślnie mogę nie wliczyć hybrydowej wojny informacyjnej , w której uczestniczysz przeciw Polsce.

  • upadlina
   upadlina :

   Buhahahahaha!! Ciekawe, czyś naprawdę taki kiep, czy udajesz??!! Po pierwsze usa to twór, który istnieje od nieco ponad dwóch wieków, więc bardzo krótko, po drugie leżał zawsze po drugiej stronie swiata, więc jak i kiedy miał zaatakować Polskę, która prawie przez cały ten czas praktycznie nie istniała???????????!! Ciekawe, czy byłoby tak, gdyby usa były sąsiadem Polski przez ostatnie kilka wieków??!! Pewnie szybko stalibyśmy się ich częścią!!…………………..Nie odpowiedziałeś mi na moje pytania, o naszą obecną sytuację jako „sojusznika” usa i ue!!!!! To nie jest „ruski obiektywizm” tylko proste stwierdzenie, z którym nie sposób sie nie zgodzić, że dziś jesteśmy krajem całkowicie niesuwerennym i pod kontrolą niemiec i usa, które drenują nas bez litości!! Oczywiście trol bandero-usmański tego pewnie nie dostrzega i robi co może, aby wymigać się od zabrania głosu w sprawie tego naszego „wspaniałego sojuszu” z anglosaską zbrodniczą mafią!! Informacyjną walkę z Polską to prowadzą tacy jak ty, służący naszym obecnym ciemiężcom i okupantom!!……Kolejny raz uciekniesz od zabrania głosu w sprawie zarzutów postawionych pod adresem twoich wspaniałych ‚przyjaciół” z zachodu na czele z usmańcami, którzy de facto czynią nas dziś krajem niesuwerennym i u których boku jakoś nie widać dobrobytu i wolności o którą rzekomo tak zabiegasz dla Polski, zakłamany reżimowy trolu!!!!!!!!

    • upadlina
     upadlina :

     Widać właśnie jakie są twoje argumenty śmieszny bandero-usmański trolu!! Nic sensownego do powiedzenia oprócz pieprzenia o wąsach babci i wykrzyknikach!! Kogo ty chcesz otumaniać tą swoją usmańską propagandą, którą przedstawiasz w tak prymitywny, nieobiektywny sposób!! Nie potrafisz przyznać, że obecnie jesteśmy bezlitośnie wyzyskiwani przez twoich „niosących dobrobyt i wolność” przyjaciół zza oceanu, którzy są de facto naszymi okupantami i nie potrzebują do tego czołgów, bo mają swoje marionetkowe „władze”!! Jesteś po prostu żałosny, jak każdy bandero-usmański trol !!!!!

    • Avatar
     ilona :

     polski_Pan:09.02.2016 16:05 Wiesz co mnie najbardziej u tego faceta bawi? To, że te jego opinie tylko tu na forum wywołują aplauz (kretynek Upadlina lubi się powielać i sam sobie klaskać), w Polsce wśród ludzi z tymi poglądami byłby w najlepszym wypadku potraktowany jako przygłup (bo nim rzeczywiście jest). Śmieję się zresztą do rozpuku z tego, że gdyby nawet stawał na rzęsach to prymitywna propaganda tego faceta Polaków nie przekona , bo jesteśmy na nią wyjątkowo odporni. Zresztą wystarczy tu mieszkać i żyć by wiedzieć, że w porównaniu do lat 90 i do tego co było w Polsce i np. na Ukrainie jesteśmy zdecydowanie i duuuuuużo, duuuuużo do przodu, co widzą i czego zazdroszczą nam własnie Ukraińcy(i nie tylko).

     • upadlina
      upadlina :

      Buhahahahaha!! Oj, wlkp-ilona, zaczynam po tym twoim kolejnym pojawieniu się ni stąd ni zowąd podejrzewać, że tzw. banderowski_szmaciarz to twój kolejny klon………. Buhahahahaha!!!!!!……. Uderz w stół, a nożyce się odezwą!!!……….Popatrz trolu na to forum i na inne niezależne, gdzie każdy może wejść i głosić swoje poglądy………….. Jesteś w totalnej mniejszości!! W totalnej!!!!!!!!!!! To takim jak ty reżimowym trolinom Polacy nie dają się ogłupić!!!!!!! „Polska jest duuuuuuużo do przodu………..!!!” W czym????? W ubezwłasnowolnieniu nas przez usa i ue, że nawet ich prawo jest nadrzędne nad naszym?? W gigantycznym długu narodowym jesteśmy do przodu??……..W wyniszczeniu konkurencyjnych dla szwabów gałęzi przemysłu w Polsce??!!………………… Spadaj zaprzańcu bandero-usmański, bo jesteś godny tylko najwyższej pogardy!!!!!!!!!!!!!!!

     • Avatar
      ilona :

      Upadlinku-kretynku, pokaz mi te jakiekolwiek manifestacje proputinowskie , prorosyjskie czy manifestacje antyamerykańskie lub antynatowskie w Polsce. NIE MA, NIE MA, NIE MA. NIE MA. Antyimigranckie są, antyrządowe są, prorządowe są, patriotyczne są, gejowskie(tfu) też są, inne są a tamtych nie ma. Ot zagwostka. Więc teraz podwiń grzecznie ogon i skieruj swą głupią, prymitywną rosyjską propagandę dla imbecyli takich jak ty, bo żebyś nie wiem co robił to twojego smrodu poza paroma osobami i tak nikt nie usłyszy.

     • Avatar
      ilona :

      Ha,ha,ha ale mam ubaw, po pachy, wydało się wszystko, sprawa się rypła. Rzeczywiście kiedyś mi tak napisałeś, tylko w swej głupocie zapomniałeś dodać, że wtedy podpisywałeś się nickiem ” Patriota”. To jak to jest- jesteś „Pro_Patria” czy „Patriota”, czy może „Upadlina”? Zacytuję: Patriota:27.11.2015 13:37 Żenadująca osoba… Wyobraź ty „se”, że twój komp posiada adres IP. Reszty się domyśl ;-)”++++ http://www.kresy.pl/?forum/krym-a-sprawa-polska-kto-jest-okupantem-polwyspu,0,1,14449
      +++ P.S. W którym miejscu mój wcześniejszy wpis dotyczył twojej osoby, że mnie ni z gruchy ni z pietruchy zaatakowałeś? To jednak ty Upadlina?

     • upadlina
      upadlina :

      Gdybyś był inteligentny, to po naszych wypowiedziach mógłbyś się zorientować, że Upadlina to Upadlina, a Patriota to Patriota, a to, że Patriota zmienił sobie być może nick na inny, to co w tym dziwnego??………………. Hahahaha! Widzę, trolino, że prowadzisz cały wykaz tego, gdzie kto i co napisał!!!!!! Pewnie masz całą księgowość na podstawie której twoi banderowscy chlebodawcy wypłacaja ci hrywny!! Powoli wychodzi, ktoś zacz wlkp-ilona!!!!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      no to popatrz wlkp-ilona imbecylku!!!!!!!!! Pokaż mi w Polsce jakieś manifestacje antyputinowskie czy proamerykańskie, czy pronatowskie!!!!!!!!! NIE MA, NIE MA, NIE MA, NIE MA!!!!!!!!!!!!!! To mają być przygłupie twoje argumenty?????!!!!!!!! Wejdź na niezależne portale banderowski troplu i poczytaj, jak wielu Polaków ma dosyć złodziei z ue i bandytów z nato!! Poczytaj!!!!!! Oczywiście na reżimowych portalach nie masz ich dużo, bo tam każdy post niezgodny z bandero-usmańską opcja jest kasowany, jak w żydo-komunie!!!!!! Widzę, że takie zdradzieckie wsze boja się, że ludzi przeciwnych złodziejom z ue i zbrodniarzom z nato będzie jeszcze wiecej i boja się, żeby tacy jak nie przekonali zbyt wielu!!!!!!!!! Za późno bandero-usmańska gnido!! Śnieżna kula ruszyła i coraz więcej ludzi rozumie, że ue to złodzieje, a nato to zbrodniarze na usługach usa. Upaina i Syria i to co sie tam dzieje zrobiły swoje!!!!!!! Ludzie się budzą na potęgę!!!!!!!!!!!! Nie zmienisz tego śmieszna, sprzedajna trolino!!!!!!!!

    • Avatar
     pro_patria :

     Jesteś ŻENUJĄCY ze swoją typowo probanderowską nowomową: trolling za rubeki itp. Czekam kiedy nazwiesz Upadlinę agentem rosyjskim. On wielokrotnie dał świadectwo bycia PRAWDZIWYM POLSKIM PATRIOTĄ !!! Kiedy ty stale zamieszczasz na tym portalu swoje żałosne, pisiorowskie „wynurzenia”, On BEZKOMPROMISOWO I MERYTORYCZNIE odnosi się do każdej nurutjącej Go kwestii. A tych niestety mamy coraz więcej za (nie)rządów nawiedzonych…

     • upadlina
      upadlina :

      na Krymie pracuje od lat osoba z moje rodziny i nie widzę sensu w twierdzeniu, że: „się zdradził”, bo to żadna tajemnica. Dzięki temu wiem, jakie są nastroje na Krymie i żaden banderowski trol mnie nie przekona. Co do mojej „zdrady”, to po co pieprzysz takie banialuki!!!!!!!!!!! Powiedziałem, że nigdy nie stanąłbym w walce po stronie armii mojego kraju, który jest pod kontrolą okupanta, bo wtedy i armia jest pod kontrolą okupanta i służy jemu, a nie krajowi!! Natomiast każdy prawy żołnierz takiej armii powinien zwrócić się przeciw okupantowi i stanąć po stronie sił, które obalałyby ewentualnie takie okupacyjne władze!! Żołnierz służący okupantowi jest zdrajcą i z takimi bym walczył!! Potwierdzam!! Ale to ty łajzo jesteś zdrajcą, bo popierałbyś armię okupacyjną mającą tylko nazwę „polską”!! Nie pieprz więc mendo banderowska wlkp-ilona tych swoich bzdetów, bo żal za dupę ściska!!

     • upadlina
      upadlina :

      Nie trzeba go szukać, bo na razie nie ma po co?? Obicie mu ryła niczego nie zmieni (choć oczywiście przy okazji możnai)!! Nadal bedzie trolował za banderowskie hrywny!! Ale ważne jest, że naród polski pokazuje tym mendom, jakie są rzeczywiste nastroje!! Widzę i na innych portalach, że mnóstwo ludzi ma dosyć bandziorów z eu i nato, którzy sieją zło i chaos!! Ma dosyć poparcia zdrajców dla banderowskich zwyrodnialców na upadlinie!! Popatrz ilu tu, na tym portalu, jest patriotów, a ilu tych szmaciarzy??!! 90% to my, a 10% to te zdradzieckie mendy!! I to jest nasze zwycięstwo!! I dlatego ta gnida jest taka wściekła i tak zajadle szczeka!! Ale na próżno!!

     • Avatar
      sylwia :

      Nic we wpisach P. UPAdliny nie wskazuje na prorosyjską, proniemiecką i proukraińską tendencyjność. W jego wpisach, tak jak we wpisach P. Patrioty i wielu innych użytkowników, przejawia siȩ polski patriotyzm. Obaj są uprzejmi i merytorycznie polemizują z forumowiczami, którzy nie pozwalają sobie na osobiste napaści. W przypadkach napaści bronią siȩ. Oko za oko. Wypowiedź P. Upadliny, którą mu Ukraicy tu wytykają była taka: ‘…W dzisiejszej sytuacji bezdyskusyjnie stanął bym przeciw okupacyjnym władzom naszego państwa i po stronie Rosji. Nie walczył bym z Polską ale przeciw pasożytom którzy od dekad wyniszczają nasz kraj…’ ( 29.11.2015 07:43 ). Nic tu nie ma nagannego. To jest wypowiedź polskiego patrioty. Wśród Ukraińców napadających na polskich patriotów na tym forum nie znalazł się ani jeden, który by przyznał się do swej ukraińskości, uznał winę Ukraińców za ludobójstwo Polaków i wyraził co najmniej ubolewanie, że przez to morze przelanej przez Ukraińców polskiej krwi jest w narodzie polskim uzasadniona, trwała nienawiść do Ukraińców. Jesteście naszymi wrogami, rozpoznajemy was łatwo i wasze polskie forumowe pseudonimy nas nie mylą. Nigdy nam nie będziecie braćmi, wy wampiry.

 11. Avatar
  ilona :

  Z badań naukowców wynika, że osoby, które często podkreślają swoje argumenty ciągami powyżej trzech kropek, wykrzykników, znaków zapytania, czy seriami tych samych liter w wyrazie lub wydłużonymi na danej literze okrzykami mają najczęściej zaburzoną osobowość, problemy z niezrównoważeniem emocjonalnym oraz ogromną tendencję do zachowań psychopatycznych. Są to osoby często uciążliwe dla otoczenia i trudne w tzw. obyciu. ++++++++ Stawianie kilku wykrzykników świadczy o zaburzeniach emocjonalnych, niskiej samoocenie i silnej chęci zaznaczenia swojej pozycji. Osoby takie z reguły w obawie przed samotnością próbują błyszczeć i kreują się na silne psychicznie persony. Jak dla mnie jeden wykrzyknik w zupełności wystarczy, a osoby stawiające ich więcej są po prostu niezrównoważone i pierdolnięte. http://powiemciprawde.blox.pl/2012/02/Styl-pisania-a-charakter.html

   • upadlina
    upadlina :

    daj spokój!! Ten imbecyl nie ma argumentów w dyskusji tylko swoje kłamstwa, więc wymyślił sobie jakieś pierdoły o wykrzyknikach!! Te wypociny wklejał juz wielokrotnie, tylko każdy go olewa!! To banderowski trol wlkp alias ilona alias jeszcze kilka innych smiesznych nicków!! Niech wkleja dalej, jak mawiał poeta: „Sobie, a muzom……….”, Niech chłopina wkleja, bo inaczej hrywny nie wpłyną i bedzie musiał łazić po śmietnikach kijowskich!!

   • Avatar
    ilona :

    Pro_Patria:09.02.2016 18:44 Gdybyś nie zauważył swojego wczesniejszego wpisu o 18.40 którym się wydałes to ci powtórzę: ale mam ubaw, po pachy, wydało się wszystko, sprawa się rypła. Rzeczywiście kiedyś mi tak napisałeś, tylko w swej głupocie zapomniałeś dodać, że wtedy podpisywałeś się nickiem ” Patriota”. To jak to jest- jesteś „Pro_Patria” czy „Patriota”, czy może „Upadlina”? Zacytuję: Patriota:27.11.2015 13:37 Żenadująca osoba… Wyobraź ty „se”, że twój komp posiada adres IP. Reszty się domyśl ;-)”++++ http://www.kresy.pl/?forum/krym-a-sprawa-polska-kto-jest-okupantem-polwyspu,0,1,14449 +++ P.S. W którym miejscu mój wcześniejszy wpis dotyczył twojej osoby, że mnie ni z gruchy ni z pietruchy zaatakowałeś? To jednak jestes ty Upadlina?

    • upadlina
     upadlina :

     a w którym miejscu wlkp-ilona mój post do banderowskiego_ścierwa ciebie dotyczył, a znowu się pojawiłeś?? Już któryś raz pojawiasz się, gdy prowadzę dyskusję z różnymi banderowskimi szmatami, co dobitnie pokazuje, że porobiłeś sobie sporo klonów jako takie towarzystwo wzajemnej adoracji, a tak naprawdę to w kółko jedna i ta sama banderowska menda, czyli ty wlkp!!!!!!!!!!

     • Avatar
      ilona :

      JA to JA, juz ci o tym pisałam, a ty dodatkowo jesteś paranoik. Nie lubię cię facet, za to, że napisałes, że gdyby co to jak ZDRAJCA będziesz wkraczał z obcymi wojskami do Polski -będe ci o tym przypominała wielokrotnie i to własnie po raz kolejny robię. Do usłyszenia następnym razem. Za jakiś czas.

     • upadlina
      upadlina :

      śmiechu warte facet!! Nie lubisz mnie!! Strasznie mnie to martwi!!…………..Buhahahaha!!…..Przypominaj mi………….!!!! Buhahahaha!!!!…………. Zdrajcą jest ten, kto popiera okupacyjną armie i wspólpracuje z nią!!!!! Ja też będę ci to przypominał wlkp-ilona-banderowski_szmaciarz_międzymorze…………………itp…………….Pracowity jesteś banderowski trolu………….tyle klonów obsłużyć!!……. buhahahahaha!!!!

 12. Avatar
  baciar :

  UWAGA NIE DAJCIE SIE SPROWOKOWAC NA FORACH bandersyny ot tymy wkladaja wszedzie swoje 3 grosze mobilizuja rzesze studentów upadlińskich po to by siać zamęt na forach jedna jest rada ignorowac i olewac takich idiotów albo puścic im film o WOŁYNIU tutaj traca wszelkie argumenty kochani wielbiciele KRESÓW NIE DAJCIE SIE SKŁÓCAĆ BROŃCIE HONORU I TRADYCJI I NASZEJ HISTORII BO MY JA MAMY bandersyny nie i tego nam zazdroszczą