Ukraińscy dziennikarze nagrodzili Agnieszkę Romaszewską-Guzy

Dyrektorka telewizji Belsat Agnieszka Romaszewska-Guzy otrzymała coroczną nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Ukrainy.

Do nagrody Wolności Słowa imienia Igora Lubczenki kandydaturę Romaszewskiej-Guzy zaproponował prezes dniepropietrowskiego oddziału Związku Dziennikarzy Ukrainy Ołeksij Kowalczuk. Jak scharakteryzował jej zasługi – „Jest adwokatem ukraińskiego dziennikarstwa”. Chodzi o powołane przez dyrektorkę Belsatu Centrum Pomocy Dziennikarzom, któraewspierało pracowników ukraińskich mediów opozycyjnych wobec obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Nagroda jest przyznawana od trzech lat. Romaszewska-Guzy jest jej pierwszą laureatką spoza Ukrainy. Dyrektorka Belsatu jest znana z politycznego lobbingu na rzecz określonych środowiska politycznych z Białorusi, Ukrainy czy Litwy. Często bierze ich stronę nawet w przypadku ich działań przeciw miejscowym społecznościom kresowych Polaków. Romaszewska-Guzy bezpardonowo atakowała ostatnio przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemara Tomaszewskiego. Na początku zeszłego roku gdy blog Polaków Grodzieńszczyzny nagłośnił antypolskie deklaracje i artykuły hołubionej przez Romszewską-Guzy białoruskiej organizacji „Młody Front”, broniła ona białoruskich nacjonalistów i sprzeciwiała się odebraniu im wiz wystawionych przez Rzeczpospolitą.

kuriergalicyjski.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    mjd9 :

    Miejmy nadzieję, że gdy kiedyś wróci po latach normalna Polska, to ta gigantycznie szkodliwa betoniara Belsat zostanie wreszcie zlikwidowana, a winni jątrzenia wśród bratniego nam ludu historycznych Litwinów zwanych teraz dla niepoznaki Białorusinami, będą surowo ukarani. Cały świat zaczął współpracować z Białorusią, a Polska nadaje kretyńskie jątrzące antyrządowe agitki. Po prostu Polska uprawia samobójstwo. Kiedyś miejmy nadzieję, że wróci normalność: gdy na czele państwa polskiego staną ludzie o mentalności monarchicznej cywilizacji łacińskiej, w której nad całym prawem stanowionym i nad całym bez żadnych wyjątków ludem będą w sposób Absolutny Władały Ich Wyskości Prawa Naturalne ludzi niewinnych.

    Póki co, to w obecnej Polsce na czele stoją przedstawiciele i zwolennicy pasożytniczej pseudocywilizacji talmudycznej skupieni w największych partiach, w całym systemie prawa, w finansach, w mediach, na wszystkich uczelniach i nawet opanowali niemal całą hierarchię kościelną. W związku z tym tv Belsat nadal politycznie szkodzi Polse jak tylko może.