Ukraińscy biznesmeni na masową skalę legalizują w Polsce pobyt migrantów z Afryki i Azji. Wskazują na to ogłoszenia prowadzonych przez nich agencji pracy.

Yurii Hulets to przedsiębiorca prowadzący kilka restauracji we Wrocławiu, w tym m.in. Sushi Lovers. Oprócz działalności gastronomicznej jest też współwłaścicielem firmy Migrant Expert, która zajmuje się legalizacją pobytu cudzoziemców z krajów Azji i Afryki na terenie Polski, działając w tym zakresie na dużą skalę. Informacje o procederze obiegły we wtorek media społecznościowe.

“Profile firmy na Instagramie (migrant.expert, migrant.expert.eng) oraz innych platformach są przepełnione treściami promującymi łatwą i szybką legalizację pobytu w Polsce. instagram.com/gulets/ instagram.com/migrant.expert/ instagram.com/migrant.expert Migrant Expert prowadzi szeroko zakrojone kampanie w mediach społecznościowych, skierowane głównie do obywateli państw afrykańskich i azjatyckich. Profile firmy na Instagramie (migrant.expert, migrant.expert.eng) oraz innych platformach są przepełnione treściami promującymi łatwą i szybką legalizację pobytu w Polsce. Hulets w materiałach publikowanych na TikToku otwarcie wyraża niechęć do Polski i Polaków. Co ciekawe, sam zdobył polskie obywatelstwo metodą ‘na dziadka’, czym chwali się bez zażenowania na Instagramie. Mimo formalnego obywatelstwa – próżno szukać u niego jakichkolwiek oznak asymilacji. Wszystkie materiały publikowane w mediach społecznościowych są wyłącznie w języku ukraińskim. Na ponad 600 jego znajomych w sieci mniej niż 1% to Polacy. To dobitnie pokazuje, że polski paszport to dla niego jedynie narzędzie – przepustka, a nie tożsamość. Hulets i jemu podobni są współodpowiedzialni za zalew Polski migrantami, którzy w całej Polsce sieją strach i destabilizują bezpieczeństwo publiczne” – zwrócono uwagę w mediach społeczniościowych.

Czytaj: Prowadził nielegalną agencję pracy. Zatrudniał wbrew przepisom 185 cudzoziemców

Do sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja).

“Polacy dostają to co premiują. Wybrali kilka razy z rzędu proukraińską większość parlamentarną i takiegoż prezydenta, nagradzali wyborczo za takie prawodawstwo, więc mają nową ukraińską arystokrację biznesową i nieruchomościową, coraz częściej z polskim obywatelstwem. Pretensje należy mieć wyłącznie do siebie” – podkreślił na platformie X.

Zobacz: Ukraiński ekspert lobbuje za bezwizowym dostępem obcokrajowców do polskiego rynku pracy

Z kolei Ziemowit Przebitkowski z Ruchu Narodowego wskazuje, że podobnie wygląda sytuacja z Latynosami: “Z zupełnie jawnych grup facebookowych dla migrantów latynoskich wynika, że: 1. Wielu z nich przybywa na wizie turystycznej z biletem w jedną stronę. Potem okazuje się, że nie mogą legalnie pracować i są wykorzystywani. Ogólnie Polska zrobiła się modnym dla nich krajem, typu ‘zachodni’ ale tańszy. 2. Dużo agencji pracy ich po prostu wykorzystuje. W dodatku wiele z nich prowadzą nie Polacy a Ukraińcy! Czyli imigranci-cwaniacy ściągają nam imigrantów-morderców dla własnych korzyści (na oferty ze stawkami godzinowymi poniżej wszelkich minimalnych!), a my płacimy tego cenę! Grupy są wręcz zasypane ofertami od Ukraińców, zaledwie kilka przykładów w screenshotach”.

Internauci przypominają w tym kontekście kontrolę Straży Granicznej z sierpnia 2023 roku. Prowadzono ją w prowadzonej przez Ukrainkę agencji pracy w Łodzi. Cudzoziemka nie poinformowała Straży Granicznej o niestawieniu się i niepodjęciu pracy przez 436 z 500 cudzoziemców, którzy otrzymali zezwolenia.

Przeczytaj: To rząd PiS umożliwił masową imigrację do Polski. W latach 2018–2022 wydaliśmy więcej wiz niż Hiszpania czy Niemcy

Zobacz: SG skontrolowała zatrudnienie 640 cudzoziemców. Ponad połowa pracowała nielegalnie

Kresy.pl

Tagi: , , , , ,
forma płatności