Straż Graniczna zatrzymała kolejnego Ukraińca, który przyjechał po odbiór nielegalnych imigrantów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W sobotę Straż Graniczna poinformowała, że poprzedniej doby 124 cudzoziemców usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. To m.in. obywatele Egiptu, Erytrei, Jemenu. W pobliżu Mielnika grupa cudzoziemców rzucała kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń.

W pobliżu Michałowa za pomocnictwo zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po odbiór migrantów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Obcokrajowcy stanowili 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych było najwięcej Ukraińców i Gruzinów. Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Także w 2021 roku 90 proc. osób zatrzymanych za przemyt nielegalnych imigrantów stanowili cudzoziemcy. Zwracaliśmy uwagę, że wówczas w statystykach SG też dominowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Z kolei wśród osób poszukiwanych w 2021 roku przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) także zdecydowanie dominowali obcokrajowcy. Stanowili wówczas prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Co chwilę czytam że sa łapani i ile im grozi.! A czy redakcja może sprawdzić czy zapadł choc jeden wyrok w “naszych sadach” przeciwko tym przemytnikom?! a jeżeli już taki cud zaistniał to ile dostali?