Ukraińskie media: Andrij Szewczenko może zostać trenerem reprezentacji Polski

Ukraińskie media podają, że Polski Związek Piłki Nożnej może zatrudnić Andrija Szewczenkę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak podaje w poniedziałek portal Ukrinform, Polski Związek Piłki Nożnej może zatrudnić Andrija Szewczenkę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

“W Polsce poszukiwania nowego trenera już się rozpoczęły. Jednym z pretendentów jest ukraiński specjalista Andrij Szewczenko” – czytamy.

Przypomnijmy, że w latach 2016-21 Szewczenko kierował reprezentacją Ukrainy i poprowadził główną drużynę kraju do historycznego ćwierćfinału Euro 2020.

Szewczenko został wcześniej zwolniony z funkcji trenera włoskiej Genoi. W 11 spotkaniach wygrał tylko jeden mecz, trzykrotnie zremisował. Poniósł aż siedem porażek.

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem.

Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron.

Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Zobacz też: Robert Lewandowski, przyjął od Andrija Szewczenki opaskę kapitana w ukraińskich barwach narodowych

Kresy.pl/Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply