W tym tygodniu Hiszpania zakończy szkolenie dziesięciu ukraińskich załóg czołgów Leopard 2A4 oraz personelu technicznego odbywającego szkolenie w Centrum Szkolenia Koordynacyjnego Toledo w Saragossie.

Jak poinformowała służba prasowa hiszpańskiego ministerstwa obrony, w tym tygodniu Hiszpania zakończy szkolenie dziesięciu ukraińskich załóg czołgów Leopard 2A4 oraz personelu technicznego odbywającego szkolenie w Centrum Szkolenia Koordynacyjnego Toledo w Saragossie.

Przez 4 tygodnie ukraińskie wojsko przechodziło szkolenie taktyczno-techniczne, formowanie jednostek operacyjnych i realizację zadań związanych z obsługą pojazdów.

Ukraińskie wojsko przybyło do Hiszpanii 16 lutego 2023 roku i wróci do kraju w najbliższą środę, 15 marca.

Kontyngent, który powstaje w Saragossie, składa się z 40 czołgistów – po czterech na załogę – oraz 15 personelu obsługi.

Personel wojskowy ma już doświadczenie bojowe w obsłudze czołgów, dlatego podczas szkolenia skupiono się na parametrach technicznych czołgów Leopard 2. Jeśli chodzi o szkolenie taktyczne, pierwotnie miało ono na celu tworzenie operacyjnych i skonsolidowanych załóg.

Jak czytamy w poniedziałek na portalu NDR, ukraińscy czołgiści kończą kilkutygodniowe szkolenie na czołgach Leopard 2A6 w Niemczech.

Zaznaczono, że wkrótce wojsko powróci na Ukrainę wraz z czołgami. Dokładne terminy zakończenia szkolenia nie zostały wskazane.

Dowódca szkoły wojsk pancernych Bjorn Schultz podkreślił, że szkolenie pozwoliło żołnierzom nauczyć się strzelania z nowoczesnych systemów uzbrojenia czołgów Leopad 2A6.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz