Hiszpańska policja aresztowała członków grupy przestępczej, która obrabowała domy uchodźców z Ukrainy. Łącznie ukradli przedmioty o wartości ponad 1 miliona euro.

Jak poinformowała witryna Guarda Civil, hiszpańska policja aresztowała członków grupy przestępczej, która obrabowała domy uchodźców, którzy uciekli z wojny na Ukrainie. Łącznie ukradli przedmioty o wartości ponad 1 miliona euro.

Zostało zatrzymanych dziesięciu podejrzanych specjalizujących się w takich ofiarach, czytamy w oświadczeniu.

Sprawcy infiltrowali siedem domów ukraińskich uchodźców we wschodnich prowincjach Alicante i Murcia na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Policja poinformowała, że była w stanie znaleźć skradzione przedmioty i gotówkę o wartości 1,25 miliona euro, w tym kolekcję znaczków o wartości około pół miliona euro, biżuterię i komputery.

Gang jest podejrzany o użycie urządzeń śledzących montowanych w samochodach ofiar do badania ich codziennej rutyny.

Policja podała, że w ramach dochodzenia aresztowano siedmiu Ukraińców i trzech Rosjan i nie wykluczono, że zostaną znalezione nowe ofiary i zostaną dokonane nowe aresztowania.

Hiszpania przyjęła 160 000 ukraińskich uchodźców.

Przypomnijmy, w środę (1 marca)  funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze, współdziałając z Wydziałem Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału SG, na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali obywatela Ukrainy, który zaangażowany był w organizację nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonego śledztwa zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że w organizację przekroczenia granicy naszego państwa wbrew przepisom zaangażowany był 45-letni obywatel Ukrainy. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Siemiatyczach wystawił postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu podejrzanego mężczyzny.

Cudzoziemcowi przedstawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwa wbrew przepisom. Sąd Rejonowy w Siemiatyczach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

W tym roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 99 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz