Ukraińcy bez wiz do Unii już od 2015 r.?

Takie oświadczenie złożył minister sprawiedliwości Paweł Petrenko w rozmowie z korespondentem UNN.

„W rządzie jest już pakiet ustaw, został podpisany przez premiera. My postawiliśmy im [Komisji Europejskiej] pytanie o charakterze politycznym – kiedy będzie wjazd bezwizowy? Oni [odpowiedzieli] – w maksymalnie najbliższym czasie”. Według ukriańskiego ministerstwa Ukraina spełniła już wszystkie swoje zobowiązania w zakresie prawodawstwa, ale przedstawiciele Komisji mogą przez okres 6-12 miesiąców na miejscu obserwować jak działa ich wypełnianie w praktyce. W mniemaniu Petrenki ukraińskiej administracji w zakresie wdrożenia nowych przepisów pozostało już tylko wprowadzenie biomterycznych paszportów.

unn.com.ua/kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • raul
   raul :

   jedna kobieta,ukrainka , mój przyjaciel, ,kiedys pracowala jak gospodynia we Włoszech,w domach prywatnych Wlochow i była zaskoczona małą liczbą książek w domach (czasami kilka na rodzine),choc rodziny dosc zamozni..chciała przeczytać coś czasem …powiedziano jej, że ,,książki są bardzo drogie tutaj , w Włoszech,,(!)..kolejna, spektakularna wysoka blondynka 26 lat z Kijowa ,mieszka w Belgii …poniewaz jest piekna a na ulicach do czorta migrantow-Arabow,Murzynow i t.p. stale, kiedy idzie po ulice z facetom belgijskim bialym ,ci ,,muslimy,, zaczyna krzyczeć, gwizdać, ..sprośne gesty seksualne i t.d…..(w jej adres) a jedyn raz prawie dotykałi jej tyłek..Nigdy nie było zadnego chlopca belgijskiego, żeby choc jakoś zareagował,nie chodzi zeby dal w rylo…po prostu spuszczali oczy,głowę ,jak jakis kobiety,wstydno baczyc bylo…w pierwszy raz byla troszke zdumiona ,potym yuz nie..jak mowila ostatni raz ,,Nie chcę mieć syna od belgijczyka ,bedzie takim pedrylom,jak i ci..ale co porobisz,,..po powodu ,,dziczi,, to tutaj bardzo trudne pytanie,naprawde…ale to yuz filozoficzne pytanie …

   • hornet
    hornet :

    Na ten problem musiałbyś popatrzyć okien zwykłego angola robotnika czy innego. Nikt tam nie jest zachwycony gdy traci pracę bo nadchodzi tania siła robocza, a trzeba pamiętać że skala bezrobocia jest tam o wiele niższa i zasiłki socjalne pozwalają przeżyć bezrobotnemu i rodzinie. Dlatego powiem ci wprost, nie pieprz bez namysłu.

   • jkm_ci
    jkm_ci :

    Och szczur znowu wylazł z nory, Czy nie jest chore państwo w którym w wyniku przewrotu do władzy dochodzi 33 % faszystów??? TO NAJLEPSZY WYNIK FASZYSTOWSKIEJ PARTII OD 1933 r .Czy nie słyszysz szczurku chichotu Doncowa,Suchewycza,Bandery???.A może nie wiesz co głosi obecnie tzw Prawy sektor.A jak starasz się wypowiadać to w swoim imieniu a nie wszystkich forumowiczów.

    • budzik1
     budzik1 :

     SPOKO SPOKO Z TYM FASZYZMEM.. BEZ OBAWY…NIECH NAPIERDALAJA RUSKICH…NIE PRZEJMUJCIE SIE ..JEST DOBRZE..A ONII NIECH NAPIERDALAJĄ RUSKICH JESZCZE MOCNIEJ…….PAMIJĘTAJCIE…..IM GORZEJ TYM LEPIEJ…..NIECH POGRYZĄ SIE JAK WŚCIEKŁE PSY…..NIECH KREW CIEKNIE ULICAMI…NIECH NIENAWIŚC ICH ROZPALI…….A MY SPOKOJNIE SOBIE Z BOKU BĘDZIEMY OCENIALI…MOŻE WSPÓŁCZUC .. A MOŻE POPRZEĆ Z OD DALI..BĘDZIEMY POPIERALI…….OJ BĘDZIEMY…..POPIERALI…W ZAMIAN ZA …NASZE CICHE INTERESY W ODDALI……………CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE ( ALE NIE MÓWCIE NIKOMU)