Rządowa agencja, na czele której stoi Sławomir Nowak, dostanie niemal 30 miliardów hrywień na remonty ukraińskich dróg

– Będziemy mogli przeznaczyć na ten cel 30 mld hrywien, czyli trzy razy tyle, co w 2016 r.– powiedział cytowany przez agencję Unian premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Obecnie aż 95 procent dróg na Ukrainie jest w stanie określanym jako „niezadowalający”. Ukraiński rząd zakłada, że sytuacja powinna ulec znaczącej poprawie w ciągu 5-7 lat, a pomóc ma w tym Sławomir Nowak kierujący od października zeszłego roku Ukrawtodorem– odpowiednikiem polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Zwiększenie nakładów na drogi to z pewnością dobra wiadomość dla Nowaka, choć sam wycenił potrzeby Ukrawtodoru na ok. 60 mld hrywien, czyli prawie dwa razy więcej niż przeznaczył na to rząd.

Były minister transportu ma powody do zadowolenia tym bardziej, że zakładał stopniowe działanie. – Nie da się wybudować dobrej drogi w rok, niezależnie od tego, jak bardzo byśmy tego chcieli (…) Jeśli premier by mi powiedział: masz tu 100 mld hrywien, wybuduj mi drogi w rok, powiedziałbym mu, że to niemożliwe. I nikt na świecie tego nie dokona. Ale jeśli te same 100 mld hrywien będzie rozplanowane na dwa lub trzy lata, to już jest o wiele lepiej. I te pieniądze będą mogły być efektywnie wykorzystane– mówił w wywiadzie dla agencji Interfax.

Czytaj również: Sławomir Nowak oczekuje większych nakładów finansowych na ukraińskie drogi

Na początku marca ukraińskie media domagały się dymisji Sławomira Nowaka. Były minister miał zbyt często korzystać z wolnego. Aby zachęcić Nowaka do pracy minister transportu Wołodymur Omelian przyznał Nowakowi premię stymulacyjną w wysokości 300 % podstawowego wynagrodzenia, które wynosi równowartość około 2 tysięcy złotych.

kresy.pl/ se.pl/ unian.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz