Ukraina tworzy międzynarodowy legion obrony terytorialnej, składający się z cudzoziemców, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich wojsk – poinformowała Kancelaria Prezydenta Ukrainy.

Kancelaria Prezydenta Ukrainy poinformowała o tworzeniu międzynarodowego legionu obrony terytorialnej, składającego się z cudzoziemców, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich wojsk.

„Ukraińcy mają odwagę bronić swojej ojczyzny, bronić Europy, bronić wartości cywilizowanych. Nie jest to jednak tylko inwazja Rosji na Ukrainę. To początek wojny przeciwko Europie. Przeciw jedności Europy. Przeciw podstawowym prawom człowieka w Europie. Wbrew wszelkim zasadom współistnienia na kontynencie” – powiedział Zełenski.

Zobacz też: Atak Rosjan na Mikołajów odparty przez Ukraińców [+VIDEO]

Prezydent zwrócił się do wszystkich obywateli obcych państw, którzy są przyjaciółmi Ukrainy: wszyscy, którzy chcą włączyć się w obronę bezpieczeństwa w Europie i na świecie, mogą przyjść i stanąć ramię w ramię z Ukraińcami przeciwko najeźdźcom XXI wieku.

Zgodnie z Regulaminem służby wojskowej w siłach zbrojnych, zatwierdzonym dekretem prezydenta Ukrainy nr 248 z dnia 10 czerwca 2016 r., cudzoziemcy mają prawo wstąpić do Sił Zbrojnych Ukrainy na zasadzie dobrowolności. Mogą również dołączyć do sił obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

W związku z tym wszystkim obcokrajowcom, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo, kierownictwo Ukrainy proponuje przybycie i wstąpienie w szeregi sił obrony terytorialnej. Powstaje odrębna jednostka cudzoziemców – Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Przeczytaj: Ukraina: w sobotę Rosjanie stracili ponad 1000 zabitych

W celu rejestracji w legionie oraz w celu uzyskania wszelkich szczegółów należy skontaktować się z attaché wojskowymi Ambasad Ukrainy w poszczególnych krajach (dane kontaktowe dostępne na stronach internetowych ambasad).

Kresy.pl/Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply