W piątek w Prypeci, ukraińscy gwardziści, policjanci i ratownicy ćwiczyli działania w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz działania bojowe na terenach zurbanizowanych – podało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jak poinformowało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych, w piątek w Prypeci, ukraińscy gwardziści, policjanci i ratownicy ćwiczyli działania w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz działania bojowe na terenach zurbanizowanych.

W szkoleniu udział wzięło kierownictwo ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy, Gwardii Narodowej Ukrainy, Policji Narodowej Ukrainy, Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy, ambasadorowie oraz przedstawiciele krajów partnerskich.

Zobacz też: Bloomberg przez pomyłkę poinformował o napadzie Rosji na Ukrainę [+FOTO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Gwardziści, policjanci i ratownicy wypracowali spójność działań podczas realizacji zadań obrony zabudowań, taktykę prowadzenia działań wojennych na terenach zurbanizowanych i eliminację skutków” – czytamy w komunikacie

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski zaznaczył, że tak zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia na terenie czarnobylskiej strefy są przeprowadzane po raz pierwszy.

„Szkolenie po raz kolejny potwierdziło spójność i współdziałanie pracowników MSW, w tym specyfikę pracy każdej jednostki w najtrudniejszych sytuacjach w celu pokonania różnego rodzaju niebezpieczeństw” – powiedział Denys Monastyrski.

Końcowymi etapami ćwiczeń było udzielenie pierwszej pomocy, ewakuacja rannych i oczyszczenie osady z środków przeciwminowych oraz likwidacja skutków działań wojennych.

Zobacz też: Erdogan twierdzi, że namówił Zełenskiego do spotkania z Putinem w Turcji

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz