Ukraina: (prawie) ostateczne wyniki wyborów

Są już dane dotyczące głosów oddanych w ukraińskich wyborach na listy wyborcze, ciągle jednak są problemy z liczeniem głosów w okręgach jednomandatowych.

Po podliczeniu 100 procent głosów oddanych w ukraińskich wyborach Centralna Komisja Wyborcza poinformowała, że najwięcej głosów zdobyła Partia Regionów – 30%. Na drugim miejscu jest Zjednoczona Opozycja, w której skład wchodzi Ojczyzna Julii Tymoszenko, z poparciem 25,53 %. Na trzecim miejscu jest UDAR, Ukraiński Demokratyczny Sojusz na Rzecz Reform – 13,95%.
Kolejne miejsca zajmują: komuniści z rezultatem 13,18%, a następnie nacjonalistyczna Swoboda z rezultatem 10,44 %.
Dane dotyczą tylko list wyborczych i nie odbiegają w dużym stopniu od opublikowanych wcześniej sondaży przeprowadzonych przed lokalami wyborczymi.
Ukraińskie wybory odbywały się w systemie mieszanym, proporcjonalno-większościowym i powyższe dane dotyczą tylko głosowania na listy wyborcze. W okręgach jednomandatowych liczenie głosów przebiega o wiele wolniej. Opozycja twierdzi, ze doszło do fałszerstw w co najmniej 13 z 225 okregów.IAR/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz