Decyzją ukraińskiego parlamentu liczebność sił zbrojnych zwiększy się o ponad jedną trzecią.

Armia Ukrainy będzie liczyła wobec tego 250 tysięcy żołnierzy.

Do tej pory liczebnośc ukraińskiego wojska wynosiła 180 tysięcy wojskowych.

Za odpowiednią ustawa głosowało 270 posłów przy wymaganych 226 głosach.

rp.p / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. amstaf358
  amstaf358 :

  – Im silniejsza armia ukraińska, tym większa szansa na zatrzymanie eskalacji konfliktu. Dlatego wzmacnianie ukraińskiej armii leży interesie Europy, Polski i Ukrainy – oświadczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej po spotkaniu z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.

  Szef BBN gen. Stanisław Koziej o porozumieniu z Ukrainą (IAR)

  • ruskiagent
   ruskiagent :

   Raczej powinno być: im silniejsza ukraińska armia, tym więcej ludzi wytracą ci debile, albo zdrajcy, a może i jedno i drugie, zwący się „dowództwem ATO” przy kolejnej ofensywie. A Łysenko poda, że zginęło 2 bojców ATO a 3 zostało rannych, Tymczuk zaś będzie jeszcze lepszy, i rzeknie że strat brak… A oczywiście przeklętych moskali miliony zostaną ubite, pskowskie dywizje rozbite a pancerne kolumny zniszczone.

  • czarekw
   czarekw :

   Koziej jest tak słaby… ten człowiek widzi tylko jeden krok do przodu. Jeśli my mamy wzmacniać Ukrainę to nikt o tym nie powinien wiedzieć a ci co się dowiedzą przypadkiem muszą być skompromitowani. Na tym ta gra polega a ten baran odkrywa wszystkie karty i szczerzy zęby. On chyba naprawdę godzien jest miana psa Komorowskiego. Czy Rosja choćby słowem przyznała że traktorzyści mają najnowocześniejszą ruską broń? W ogóle kuźwa czy w tym kraju zanim się coś zrobi to trzeba o tym media poinformować…