Nagrobki z żydowskiego cmentarza zostały użyte niedaleko Kamieńca Podolskiego.

Fotografia przedstawiająca drogę uzupełnioną nagrobkami z inskrypcjami w języku hebrajskim alfabetem została opublikowana w serwisie Facebook.

Portal internetowy khm.depo.ua cytuje jednego z mieszkańców miasta: To było bardzo zły przejaw wandalizmu, spowodowany duchowym ubóstwem spowodowanym m. in. komunizmem.

CZYTAJ TAKŻE: LIDER ŻYDÓW NA UKRAINIE: UPA WALCZYŁA O WOLNĄ UKRAINĘ – ALE WOLNĄ OD ŻYDÓW I POLAKÓW [+VIDEO]

Do sprawy odniósł się burmistrz Kamieńca Podolskiego, Aleksander Zarycki, który stwierdził, że wszyscy świadomi mieszkańcy tego miasta przepraszają za zaistniałą sytuację.

W zeszłym miesiącu w Tarnopolu znaleziono setki zniszczonych żydowskich nagrobków.

kresy.pl / khm.depo.ua / facebook.com

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    franciszekk :

    To duchowe ubóstwo sPOwodowane ideologią Dońcowa! PO co znowu obwiniać jakieś tam; III siły, komunizm który był nie tylko na Ukrainie!. Wystarczy PO-słuchać lub PO-czytać tzw. opracowań naukowych prof. W. Wiatrowycza – szefa ukraińskiego IPN, by przekonać się, że należą Oni do innej cywilizacji!. Na pewno nie należą do cywilizacji łacińskiej ! To są ludzie o podwójnej moralności; innej wobec tzw. cudzeńców, innej wobec tzw. swojaków! Wyjaśnienie tej terminologii dokonam przykładzie. Okraść obcego i okraść swojego (współplemieńca) ma inną kategorię moralną! W przypadku dokonania tego czynu na współbracie jest wysoce nagannym a na obcym czynem PO-zytywnym; objawem zaradności, sprytu. Tak jest u większości Cyganów!