Na krzyżu pojawiły się również symbole nacjonalistyczne.

Na krzyżu oprócz napisu pojawił się krzyż celtycki oraz wilczy hak, tzw. Idea Nacji symbol używany m.in. przez Autonomicznych Nacjonalistów O sprawie poinformowało Radio Gdańsk. Pojawiły się one już w środę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „BANDERSTADT” I SYMBOLE UKRAIŃSKICH NEONAZISTÓW NA ULICACH SŁUPSKA [+FOTO]

Policja dowiedziała się, o sprawie z mediów. Sprawdzamy to zgłoszenie. Na miejsce wysłaliśmy patrol policji, który sprawdzi treść zgłoszenia – powiedziała Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.

Wandalizm dotyczy Krzyża Millenijnego, ustawionego na szczycie Góry Gradowej w Śródmieściu Gdańska w roku 2000 roku.

kresy.pl / radiogdansk.pl / twitter.com

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   Adinocka :

   @nowyBoruta
   Skończ pitolić. Repliką kolta Johna Wayne’a realnie krzywdę możesz zrobić do 50 metrów. Toż to by była powtórka z 1863 „bój bez broni, katorga i knuty”. Prawdziwy Polak takich rad nie daje. Wujku dobra rada lepiej wystrzelać sobie na zawodach pod związkami strzeleckimi licencję sportową (wtedy zgoda policyjna to formalność) i kupić prawdziwą broń a nie zabawkę. W ostateczności bez pozwolenia jest dark net,a nie czarnoprochowiec w cenie prawdziwej broni.

 1. Avatar
  franciszekk :

  Oczywiście dokonała tego czynu tzw. III siła (ang. POver)! Takie będzie wspólne wyjaśnienie przez zarządzających Nadwiślańskim Landem oraz zaprzyjaźnionego tzw. „bratniego” państwa – niePOdległej Ukrainy!!…. Starsi ludzie którzy jeszcze żyją a zwłaszcza Ci którzy żyli na wschodnich kresach Rzeczpospolitej – II RP, pamiętają co wtedy się tam działo, co wyrabiali tam banderowcy: prowokacje, podpalenia, rabunki, zabójstwa ( minister Pieracki, T. Hołówko, I. Babij….) aby wreszcie PO napadzie hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na państwo polskie dokonać krwawego i okrutnego Ludobójstwa na BEZBRONNEJ cywilnej polskiej ludności. Zwyrodnialcy ludzcy nie mieli chrześcijańskiego miłosierdzia dla; kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt.
  Obecnie Ukraińcy pchają się masowo do Polski przysłowiowymi oknami i drzwiami a tak bardzo pragnęli mieć Ukrainę CZYSTĄ od Polaków jak wodę źródlaną w szklance dokonując KRWAWYCH czystek etnicznych na Wołyniu i w dawnej Małopolsce wschodniej!
  Niemieccy kolaboranci tzw. tuskowcy PO+pierają NEO-banderowców PO-dobnie jak za czasów hitlerowskiej III Rzeszy popierani byli banderowcy przez Niemców przeciwko Polsce!