Pierwsze dostawy śmigłowców Caracal dla ukraińskiej policji, straży granicznej i służb ratowniczych mają mieć miejsce już w tym roku.

Umowa w sprawie zakupu 55 śmigłowców Carcal została ogłoszona w trakcie wizyty w Kijowie szefa dyplomacji francuskiej Jean-Yvesa Le Driana. Francuski minister przypomniał o poparciu jakie jego kraj udzielił Ukrainie w próbie sił z Rosją. Zachęcił jednoczenie władze w Kijowie do większego skupienia się na walce z korupcją.

Zamówienie dotyczy trzech modeli H145, H125 i H225 Caracal produkowanych przez Airbus Helicopters. Nie podano do publicznej wiadomości wartości kontraktu. Ukraina spodziewa się pierwszej dostawy w tym roku — zapowiedział ukraiński resort spraw wewnętrznych.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador Francji w Polsce: W kontrakcie na Caracale chodziło o strategiczne partnerstwo

Po rozmowie z francuskim gościem premier Wołodymyr Hrojsman stwierdził, że Francja pozostaje wiarygodnym i strategicznym partnerem. Szczerze doceniamy popieranie przez Francję ukraińskiej suwerenności — dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef ukraińskiego rządu oświadczył, że przewiduje wzrost wymiany handlowej obu krajów do poziomu 3,5 mld dolarów z 2 mld w 2016 r.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   uvara :

   @MacGregor kiedy nasz (nie)rząd planował zakup 50 caracali wyceniane były na 3,5mld dolarów… i niech mi ktoś teraz powie, że władze upadłego kraju mają ponad 3mld dolarów leżące odłogiem, które zamierzają wydać, ot tak na potrzeby Policji?! Wychodzi na to, że nic tylko organizować przewroty władzy, rozpieprzyć kraj ekonomicznie i ogłosić się ofiarą agresji sąsiada a potem czekać jak kasa sama spływa wartkim potokiem od zachodnich dobroczyńców.

    • Avatar
     Accipiter :

     Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.