Pierwsze dostawy śmigłowców Caracal dla ukraińskiej policji, straży granicznej i służb ratowniczych mają mieć miejsce już w tym roku.

Umowa w sprawie zakupu 55 śmigłowców Carcal została ogłoszona w trakcie wizyty w Kijowie szefa dyplomacji francuskiej Jean-Yvesa Le Driana. Francuski minister przypomniał o poparciu jakie jego kraj udzielił Ukrainie w próbie sił z Rosją. Zachęcił jednoczenie władze w Kijowie do większego skupienia się na walce z korupcją.

Zamówienie dotyczy trzech modeli H145, H125 i H225 Caracal produkowanych przez Airbus Helicopters. Nie podano do publicznej wiadomości wartości kontraktu. Ukraina spodziewa się pierwszej dostawy w tym roku — zapowiedział ukraiński resort spraw wewnętrznych.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador Francji w Polsce: W kontrakcie na Caracale chodziło o strategiczne partnerstwo

Po rozmowie z francuskim gościem premier Wołodymyr Hrojsman stwierdził, że Francja pozostaje wiarygodnym i strategicznym partnerem. Szczerze doceniamy popieranie przez Francję ukraińskiej suwerenności — dodał.

Szef ukraińskiego rządu oświadczył, że przewiduje wzrost wymiany handlowej obu krajów do poziomu 3,5 mld dolarów z 2 mld w 2016 r.

Kresy.pl / rp.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. lp
  lp :

  Jakże to, przecież mieliśmy produkować maciarokoptery w kooperacji z ukrainą? A tu taki cios w samo sedno idei Antoniego Smoleńskiego. Czyli była to kolejna fantasmagoria pisowatych związana z banderlandem.

  • uvara
   uvara :

   @MacGregor kiedy nasz (nie)rząd planował zakup 50 caracali wyceniane były na 3,5mld dolarów… i niech mi ktoś teraz powie, że władze upadłego kraju mają ponad 3mld dolarów leżące odłogiem, które zamierzają wydać, ot tak na potrzeby Policji?! Wychodzi na to, że nic tylko organizować przewroty władzy, rozpieprzyć kraj ekonomicznie i ogłosić się ofiarą agresji sąsiada a potem czekać jak kasa sama spływa wartkim potokiem od zachodnich dobroczyńców.

   • Accipiter
    Accipiter :

    @uvara Pytanie czy nas stać na te śmiglaki dla ukrów. Bo przecież maliniak i reszta banderofili w (nie)rządzie już organizuje kase dla rezunów.
    Mam nadzieję, że im te maszyny separatyści spuszczą na ziemię.

    • Accipiter
     Accipiter :

     Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.