Pierwsze dostawy śmigłowców Caracal dla ukraińskiej policji, straży granicznej i służb ratowniczych mają mieć miejsce już w tym roku.

Umowa w sprawie zakupu 55 śmigłowców Carcal została ogłoszona w trakcie wizyty w Kijowie szefa dyplomacji francuskiej Jean-Yvesa Le Driana. Francuski minister przypomniał o poparciu jakie jego kraj udzielił Ukrainie w próbie sił z Rosją. Zachęcił jednoczenie władze w Kijowie do większego skupienia się na walce z korupcją.Zamówienie dotyczy trzech modeli H145, H125 i H225 Caracal produkowanych przez Airbus Helicopters. Nie podano do publicznej wiadomości wartości kontraktu. Ukraina spodziewa się pierwszej dostawy w tym roku — zapowiedział ukraiński resort spraw wewnętrznych.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador Francji w Polsce: W kontrakcie na Caracale chodziło o strategiczne partnerstwo

Po rozmowie z francuskim gościem premier Wołodymyr Hrojsman stwierdził, że Francja pozostaje wiarygodnym i strategicznym partnerem. Szczerze doceniamy popieranie przez Francję ukraińskiej suwerenności — dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef ukraińskiego rządu oświadczył, że przewiduje wzrost wymiany handlowej obu krajów do poziomu 3,5 mld dolarów z 2 mld w 2016 r.

Kresy.pl / rp.pl

Ukraina kupiła od Francji 55 śmigłowców Caracal dla m. in. policji
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • uvara :

      @MacGregor kiedy nasz (nie)rząd planował zakup 50 caracali wyceniane były na 3,5mld dolarów… i niech mi ktoś teraz powie, że władze upadłego kraju mają ponad 3mld dolarów leżące odłogiem, które zamierzają wydać, ot tak na potrzeby Policji?! Wychodzi na to, że nic tylko organizować przewroty władzy, rozpieprzyć kraj ekonomicznie i ogłosić się ofiarą agresji sąsiada a potem czekać jak kasa sama spływa wartkim potokiem od zachodnich dobroczyńców.