Stosowny kontrakt z ukraińskim koproducentem  filmu podpisała państwowa agencja Derżkino.

Wczoraj ukraińska państwowa agencja ds. kina (Derżkino) podpisała z ukraińską kompanią „Kinostudija Interfilm” kontrakt na dofinansowanie filmu „Efir” (Eter) kwotą 16 mln 650 tys. hrywien (około 2,5 mln zł). Cały budżet filmu wyniesie 61 mln hrywien (9 mln zł).

Reżyserem tego międzynarodowego projektu jest Krzysztof Zanussi. Film powstaje w koprodukcji polsko-ukraińsko-włosko-litewsko-węgierskiej.

Jak powiedział reżyser filmu, scenariusz jest oparty na „Fauście” Goethego. Akcja filmu będzie toczyć się na początku I wojny światowej na granicy Austro-Węgier i Rosji. W związku z tym wiele scen zostanie nakręconych na Ukrainie. Główny bohater będzie grany przez ukraińskiego aktora.

Zanussi chciałby, by zagrał w nim także dwukrotny zdobywca Oscara Christoph Waltz, który dwukrotnie występował w jego filmach.

Biorąc pod uwagę historyczny kontekst i kostiumy, film będzie wyrazisty i emocjonalny, czasem szokujący, ale jednocześnie ascetyczny i bez zbędnych obciążeń – powiedział Krzysztof Zanussi ukraińskim mediom.

CZYTAJ TAKŻE: Kijów: odwołano projekcję filmu „Wołyń” i dyskusję z udziałem Smarzowskiego

Kresy.pl / Galinfo / Youtube

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz