Pół roku po strzelaninie urządzonej przez członków „Prawego Sektora” w zakarpackim Mukaczewie aresztowano jednego z nich.

Sąd rejonu pierczerskiego Kijowa zadecydował o aresztowaniu na dwa miesięce Siergiej Diejaka pseudonim „Ciupa” członka neobanderowskiego „Prawego Sektora”,. Prokurator podejrzewa go o udział w działaniach zbrojnych grupy bojówkarzy tej organizacji, którzy 11 lipca zeszłego roku starli się w Mukaczewie najpierw z ochroną lokalnego biznesmena, a potem z funkcjonariuszami milicji. Skutkiem tego śmierć poniosły 4 osoby a 14 zostało rannych.

Diejak został aresztowany został w Czerkasach 12 stycznia przez funckjonariuszy stołecznego oddziału Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Mieli oni działać bez wiedzy lokalnego, czerkaskiego oddziału Służby. „Prawy Sektor” twierdzi, że wraz z Diejakiem funkcjonariusze zatrzymali jescze jednego członka tej organizacji.

korrespondent.net/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz