Marynarka wojenna USA  poinformowała o wykonaniu udanego testu laserowego systemu do zwalczania małych celów powietrznych oraz morskich. Test miał się odbyć 16 maja br. na Pacyfiku. Okręt desantowy USS Portland zniszczył za pomocą broni laserowej drona. Nagranie testu zostało opublikowane w piątek w serwisie YouTube.

US Neavy pokazała film, który został nagrany 16 maja w nieokreślonym miejscu na Pacyfiku. Okręt USS Portland wystrzelił w kierunku przelatującego drona wiązkę lasera o mocy 150 kilowatów – informuje marynarka USA. Bezzałogowy statek powietrzny został zniszczony. W piątek nagranie testu zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Czytamy, że test został wykonany przy użyciu demonstratora Solid State Laser – Technology Maturation Laser Weapon System Demonstrator (LWSD) MK 2 MOD 0. Zniszczył on za pomocą silnej wiązki energii laserowej drona. Moc lasera wynosiła 150 kilowatów.

„Przeprowadzając zaawansowane testy na morzu na bezzałogowych statkach powietrznych i małych okrętach, zdobędziemy cenne informacje na temat możliwości demonstratora (red. działa laserowego)” – powiedział kapitan Karrey Sanders, dowódca USS Portland. Podkreślił, że opisywana technologia re-definiuje wojnę na morzu. Podkreślił, że testy pomogą w zgromadzeniu cennych informacji na temat tego rodzaju uzbrojenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytamy, że marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych rozwija broń ukierunkowanej energii (DEW), w tym lasery, od lat 60. XX wieku. DEW definiuje się jako układy elektromagnetyczne zdolne do przekształcania energii chemicznej lub elektrycznej w energię promieniowania. Skupienie jej na celu może powodować duże uszkodzenia fizyczne, całkowite zniszczenie, lub neutralizację.

LWSD to demonstracyjny system broni laserowej o wysokiej energii opracowany przez Office of Naval Research i zainstalowany na USS Portland na potrzeby demonstracji na morzu. Operacyjne wykorzystanie systemu na okrętach Floty Pacyfiku jest pierwszą implementacją lasera półprzewodnikowego o wysokiej energii do celu militarnego.

Zobacz także: Zatoka Perska: USA ponownie ostrzega okręty floty Iranu. Grozi podjęciem „środków obronnych”

www.navy.mil / navalnews.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz