To już pewne – Sejm nie zbierze się 11 lipca w rocznicę „krwawej niedzieli” zgotowanej Polakom na Wołyniu przez OUN-UPA.

Rzędzący PiS zrezygnował ze zwołania specjalnego nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu na 11 lipca w rocznicę apogeum ludobójczych działań OUN-UPA na Wołyniu. Wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Ryszard Terlecki poinformował, że uchwała w sprawie kresowego ludbójstwa ma zapaść na sejmowym posiedzedniu 19 lipca.ZOBACZ TAKŻE: Parubij: Kuchciński obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Jak twierdził będzie się ona opierać głównie projekcie zgłoszonym przez partię rządzącą. Jednak Komisja Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisja Kultury pracują także nad projektem ustawy zgłoszonym przez klub parlamentarny Kukiz ’15. Terlecki twierdzi, że zostanie on uwzględniony w czasie przygotowywania ostatecznego tekstu uchwały. Na posiedzeniu zostanie prawdopodobnie przyjęta jeszcze jedna uchwała upamiętnia Ukraińców, którzy zastali zamordowani przez banderowców bo ratowali Polaków. Projekt PiS zakłada ustanowienie 11 lipca „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na mieszkańcach II RP”. Partia rządząca „Dniem Męczeństwa Kresowian” chce natomiast uczynić 17 września – rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na Polskę.

Jak informowaliśmy wcześniej, z porządku obrad Sejmu zniknął punkt poświęcony uchwale ws. 11 lipca.

wpolityce.pl/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar :

    NIE UCHWAŁA!!!! MA BYĆ USTWA!!!!…. PiS=UPA i BANDERA… i będę to wklejał wszędzie gdzie się da!!! W wielu sprawach do tej pory byłem za PiS i broniłem ich wobec tych zdrajców PO, Nowoczesna, KoD ale jeśli PiSdzielce się sprzedadzą banderowcom co obecnie robią nigdy a nigdy ich w niczym nie poprę mimo iż nawet będą mieli racje w innych kwestaich. A Kukiz’15 powinien także zerwać jakiekolwiek ich poparcie bo ze zdrajczykami i pachołkmi banderowskimi nie ma i nie będzie żadnego porozumienia i poparcia!!!!! Ukraina tak ale nie ta obecna banderowska zakłamana!!!