39-letni mężczyzna został aresztowany w związku z pożarem XV-wiecznej katedry we francuskim mieście Nantes – poinformowała w niedzielę Agencja Prasowa Reuters. Płomień zniszczył witraże i kościelne organy.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, w niedziele francuska policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę w związku z pożarem XV-wiecznej katedry w mieście Nantes. Pożar zniszczył witraże i kościelne organy.

Mężczyzna, uchodźca z Rwandy, pracował jako wolontariusz w katedrze i był odpowiedzialny za zamknięcie budynku w piątek wieczorem, relacjonują francuskie media powołując się na prokuratora Pierre’a Sennesa.

Sennes poinformował, że aresztowany mężczyzna był przetrzymywany w celu wyjaśnienia niespójności w jego harmonogramie. Na miejscu wybuchły trzy pożary i nie było śladów włamania. Władze podały, że wszczęto dochodzenie w sprawie podejrzenia podpalenia.

W sobotę rano w gotyckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Nantes w zachodniej Francji wybuchł pożar. Pierwsze, amatorskie nagrania i fotografie zamieszczane w sieci pokazywały gęsty, ciemny dym wydobywający się z wnętrza świątyni przez wielkie, zdobione okno nad wejściem głównym. Na innych ujęciach widać było szalejące wewnątrz płomienie.

Wiadomo, że strażacy otrzymali wezwanie o 7:44 czasu miejscowego. Na miejscu z ogniem walczyło około 60 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Katedra w Nantes zasadniczo pochodzi z XV wieku, gdy rozpoczęto budową, która trwała ponad 400 lat. Dwuwieżowa fasada ma wieże wysokości 63 metrów. Nawa ma 103 m długości i ponad 37 m wysokości. Świątynia już w przeszłości odnosiła uszkodzenia. W 1972 roku ogień zniszczył dach katedry, a podczas II wojny światowej została ona uszkodzona przez bomby.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz