Nowy rekord zakażonych koronawirusem w Czechach

Liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w Czechach przekroczyła poziom z kwietnia, który wyznaczał poprzedni rekordowy zakres pandemii.

Jak podał portal dziennika „Rzeczpospolita”, liczba aktywnych przypadków koronawirusa sięgnęła w Czechach do 4764. Dotychczasowy kwietniowy rekord wynosił 4737. Stało się tak na skutek szybkiego wzrostu wykrytych nosicieli. W sobotę zdiagnozowano w kraju naszego południowego sąsiada 113 kolejnych przypadków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mimo szczytu aktywnych przypadków zakażenia, znacznie mniej ludzi musiało zostać poddanych leczeniu szpitalnemu. Obecnie w czeskich szpitalach z powodu choroby wywoływanej przez nowego koronawirusa przebywa tylko 135 pacjentów. To znacznie mniej niż w czasie kwietniowego szczytu pandemii w tym kraju kiedy to hospitalizowanych było 446 chorych na COVID-19. Jednak to może się zmienić bowiem wyraźny wzrost liczby odnotowywanych dziennie nowych przypadków jest zauważalny już od schyłku czerwca.

Od początku pandemii w Czechach odnotowano łącznie 13 855 przypadków zarażenia się nowym koronawirusem.  Zmarło łącznie 358 nosicieli. Natomiast wyzdrowiało 8733 jak podaje portal Worldometers.info.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na całym świecie łączna liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 sięgnęła prawie 14,5 mln. Łączna liczba zmarłych nosicieli wirusa to 605,5 tys.

Czytaj także: Promienie UV-C niszczą koronawirusa

rp.pl/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz