Stacja TVP Info w materiale na temat ataku nożownika w Częstochowie nie podała narodowości sprawcy, choć już wcześniej wypowiadający się na nagraniu prokurator poinformował, że sprawca i jego ofiary to Ukraińcy.

Jak pisaliśmy, w środę nożownik zaatakował współpracowników w firmie zlokalizowanej przy ulicy Wyszyńskiego w Częstochowie. Zarówno napastnik jak i ofiary to obywatele Ukrainy. Poinformował o tym prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie w rozmowie ze stacją TVN24.

Materiał na ten temat w czwartek rano opublikowała też stacja TVP info, gdzie po zmianie władzy zaszły poważne zmiany w składzie redakcji i linii redakcyjnej. W niespełna dwuminutowym materiale dziennikarz ani razu nie podał, że sprawca i poszkodowani to Ukraińcy.

Dodajmy, że większość materiału TVP Info to wypowiedź prok. Wróblewskiego. Trwa ona ponad półtorej minuty i zawiera bardzo dużo informacji. Jednak przedstawiciel częstochowskiej prokuratury ani razy nie wspomniał, że zdarzenie dotyczy obywateli Ukrainy.

Zobacz: Informacje o odwołaniu prezesów mediów publicznych i wyłączenie TVP Info. Protest polityków PiS w siedzibie Telewizji Polskiej

Część internautów w komentarzach zwróciła uwagę, że TVP Info, stacja kontrolowana obecnie przez zespół przychylny centrolewicowemu rządowi premiera Donalda Tuska, zataja narodowość sprawy oraz ofiar.

Przypomnijmy, że według policji, w środę w Częstochowie Ukrainiec zaatakował nożem swoich współpracowników. Gdy policjanci dotarli na miejsce, napastnik ruszył też na nich. Nie chciał odrzucić niebezpiecznego narzędzia i mundurowi byli zmuszeni użyć broni służbowej w stosunku do agresora, obezwładniając go.

Zobacz też: Pijany Ukrainiec uszkodził 11 samochodów

TVP Info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    To NIC nowego,w Polsce (UkroPolin) tak samo zataja sie narodowość sprawców(ukrańców) jak na Zachodzie (muzułmanów i afrykanów).Media w tzw państwach “demokratycznych ” to szambo.