W środę nożownik zaatakował współpracowników w firmie zlokalizowanej przy ulicy Wyszyńskiego w Częstochowie. Zarówno napastnik jak i ofiary to obywatele Ukrainy.

Jak poinformowała śląska policja, w środę w Częstochowie Ukrainiec zaatakował nożem swoich współpracowników.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, napastnik ruszył też na nich. Nie chciał odrzucić niebezpiecznego narzędzia i mundurowi byli zmuszeni użyć broni służbowej w stosunku do agresora.

“Padł strzał, który skutecznie obezwładnił 27-letniego bandytę” – informuje policja.

Zobacz też: Obywatel Ukrainy jechał przez Warszawę ciężarówką mając 4 promile

“Około godziny 9.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym pracowniku jednej z firm zlokalizowanej przy ulicy Wyszyńskiego w Częstochowie. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z mężczyzn zaatakował nożem dwóch innych współpracowników. Gdy policjanci dotarli na miejsce, napastnik ruszył też na nich. Nie chciał odrzucić niebezpiecznego narzędzia i policjanci byli zmuszeni użyć broni służbowej w stosunku do agresora. Padł jeden strzał, napastnik został raniony w nogę. Zarówno napastnik, jak i dwie poszkodowane przez niego osoby w wieku 27-lat i 31-lat trafili do szpitala. Młodszy z nich doznał obrażeń zagrażających jego życiu. Obrażenia 27-letniego nożownika nie zagrażają jego życiu. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia” – czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Pijany Ukrainiec uszkodził 11 samochodów

Jak ustalił portal tarnogorski.info napastnik to obcokrajowiec pochodzący z Ukrainy. Z kolei prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował stację TVN24, że , że cała trójka to obywatele Ukrainy.

Kresy.pl/Tarnogorski.info/klobucka.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply