Zdaniem premier Włoch, Giorgii Meloni, dalsze wysyłanie Ukrainie broni i „utrzymanie równowagi między walczącymi siłami” jest jedyną możliwością, by osiągnąć jakieś rozwiązanie dyplomatyczne.

Włoska premier Giorgia Meloni zabrała głos w kontekście wojny rosyjsko-ukraińskiej i ostatnich rosyjskich ataków rakietowych na Ukrainę.

„Jeśli chodzi o Ukrainę, wbrew opinii tych, którzy twierdzą, że nie powinniśmy tam wysyłać broni, bo doprowadzi to do eskalacji, ja uważam, że wszystko idzie dokładnie w odwrotnym kierunku” – oświadczyła szefowa włoskiego rządu.

„Jedyną możliwością osiągnięcia przez Ukrainę jakiegokolwiek rozwiązania dyplomatycznego jest utrzymanie równowagi pomiędzy siłami zbrojnymi na polu bitwy” – powiedziała Meloni, cytowana przez ukraińską agencję Ukrinform za Il fatto Quotidiano.

„Gdybyśmy zrobili wcześniej to, co sugerują ci, którzy twierdzą, że nie powinniśmy wspierać Ukrainy, nie mielibyśmy pokoju, ale inwazję, wojnę bliżej naszych domów” – uważa Meloni.

Czytaj także: Meloni: niebawem wszyscy zrozumieją, że potrzebujemy drogi wyjścia z konfliktu na Ukrainie

Przypomnijmy, że w tym tygodniu prezydent Słowacji Zuzana Čaputová w reakcji na ostatnie rosyjskie ataki rakietowe opowiedziała się za dostarczaniem Ukrainie broni. Wcześniej rząd w Bratysławie wykluczył taką opcję.

Kresy.pl / Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply