Premier uważa, że Polacy powinni być zjednoczeni w sprawie Ukrainy. Donald Tusk podziękował na Twitterze za wspólny i mocny głos w Kijowie Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Europoseł PO i prezes PiS uczestniczą w demonstracji w ukraińskiej stolicy wraz z innymi zagranicznymi politykami oraz dziesiątkami tysięcy Ukraińców.

Jarosław Kaczyński – przemawiając z podestu z napisem „Ukraina to Europa” – podkreślał, że miejsce Ukraińców jest we Wspólnocie.
Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy to rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Podpisanie miało nastąpić na ubiegłotygodniowym szczycie partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

IAR/Kresy.pl
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • wincentypol
      wincentypol :

      Nareszcie chwali Jarosława Kaczyńskiego.Dlatego że Kaczyński na tle czerwono-czarnych fan i z zawołaniem ,,sława ukraini” przynajmniej dla mnie jest skończony jako polityk .Ten facet oszalał na tle sekty smoleńskiej on nawet w toalecie będzie powoływał się na kontynuację dzieła L Kaczyńskiego.Czas zmienić to towarzystwo okrągłego stołu i pogonić do kamieniołomów bo zniszczą Polskę i nawet nie potrzeba banderowców i innych faszystów żeby tego dokonać oni to robią z nadwyżką.