Premier uważa, że Polacy powinni być zjednoczeni w sprawie Ukrainy. Donald Tusk podziękował na Twitterze za wspólny i mocny głos w Kijowie Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Europoseł PO i prezes PiS uczestniczą w demonstracji w ukraińskiej stolicy wraz z innymi zagranicznymi politykami oraz dziesiątkami tysięcy Ukraińców.

Jarosław Kaczyński – przemawiając z podestu z napisem „Ukraina to Europa” – podkreślał, że miejsce Ukraińców jest we Wspólnocie.
Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy to rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Podpisanie miało nastąpić na ubiegłotygodniowym szczycie partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

IAR/Kresy.plZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      wincentypol :

      Nareszcie chwali Jarosława Kaczyńskiego.Dlatego że Kaczyński na tle czerwono-czarnych fan i z zawołaniem ,,sława ukraini” przynajmniej dla mnie jest skończony jako polityk .Ten facet oszalał na tle sekty smoleńskiej on nawet w toalecie będzie powoływał się na kontynuację dzieła L Kaczyńskiego.Czas zmienić to towarzystwo okrągłego stołu i pogonić do kamieniołomów bo zniszczą Polskę i nawet nie potrzeba banderowców i innych faszystów żeby tego dokonać oni to robią z nadwyżką.