Tusk bez poparcia władz Polski

W wywiadzie prasowym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przewiduje, że polskie władze nie udzielą Donaldowi Tuskowi poparcia w ubieganiu się o kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

W wywiadzie dla „Polska. The Times” Kaczyński pytany o poparcie Tuska odpowiedział – „W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości”. Jednak prezes rządzącej partii idzie dalej i podważa kwalifikacje polityczne obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej – „Jego dalszy pobyt w Brukseli jest bardzo ryzykowny, przede wszystkim dla Unii Europejskiej. Powinniśmy UE ostrzec przed ewentualnymi problemami”. Kaczyńskie zaznacza, że stanowisko władz Polski nie musi być decydujące, bo przy wyborze przewodniczącego obowiązuje zasada większości kwalifikowanej. Cały wywiad „Polska. The Times” opublikuje 7 października.

Tusk odpowiedział na wypowiedzi Kaczyńskiego na Twitterze – „To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji”.

Czytaj także: Kaczyński namawia Morawieckiego żeby zastąpił Szydło?

polskatimes.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz