Tureccy kibice skandowali „Władimir Putin” na meczu z Dynamem Kijów [+VIDEO]

Na meczu Dynama Kijów w Stambule kibice tureckiego Fenerbahce skandowali „Władimir Putin”.

W środę na stadionie w Turcji odbył się mecz eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów – Fenerbahce. W jego trakcie doszło do incydentu. Po tym, jak w drugiej połowie drużyna z Ukrainy strzeliła bramkę, tureccy kibice zaczęli skandować na trybunach „Władimir Putin”. Piłkarze obu drużyn starali się nie reagować, sędzia nie przerwał spotkania.

W sieci pojawiły się nagrania z tego zdarzenia.

Sam mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Dynama Kijów 2:1, które przeszło do kolejnej rundy eliminacji.

Według mediów sportowych, na razie nie wiadomo, jak na opisaną wyżej sytuację zareaguje UEFA. W ich ocenie można spodziewać się kar finansowych dla drużyny ze Stambułu, a nawet zamknięcia trybun na jej stadionie.

Sytuację na meczu opisują także media ukraińskie, w tym agencja Unian.

Przeczytaj: Ukraińska reprezentacja rozegra mecze domowe na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego

Czytaj również: Kibice ŁKS-u zabrali głos w sprawie meczów Ukrainy na stadionie w Łodzi

Przypomnijmy, że w związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie rozegrała barażowego meczu z reprezentacją Rosji.

Zobacz: Kibice Pogoni wywiesili baner o rzezi wołyńskiej. Ukraiński portal pisze o „prowokacji” [+FOTO]