Prezydent Donald Trump zapowiedział wprowadzenie nowych sankcji z powodu wczorajszej próby rakietowej przeprowadzonej przez Koreę Północną.

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że rozmawiał dzisiaj z prezydentem Chin Xi Jingpingiem i uzgodniono wprowadzenie nowych i znaczących sankcji przeciwko północnokoreańskiemu reżimowi.

Korea Północna przeprowadziła we wtorek kolejną próbę rakiety balistycznej – informuje agencja Reutera powołując się na źródła w Japonii, Korei Południowej i USA. Według południowokoreańskich Szefów Połączonych Sztabów, rakieta została wystrzelona z Pjongsong około godziny 18:17 czasu londyńskiego. Jak podała japońska telewizja NHK, rząd w Tokio szacuje, że rakieta leciała około 50 minut i spadła do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Także Pentagon potwierdził, że wykrył „prawdopodobne” wystrzelenie rakiety z terenu Korei Północnej i jest w trakcie „oceniania sytuacji”.

Południowokoreańska armia podała, że wkrótce po wystrzeleniu rakiety przez Pjongjang, jej siły dokonały w odpowiedzi testu rakietowego. Armia wspólnie z Amerykanami jest w trakcie analizowania zebranych danych odnośnie północnokoreańskiej próby.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korea Północna ogłosiła, że jest w stanie przeprowadzić atak jądrowy na USA

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply