Nigdy nie byliśmy bliżej trzeciej wojny światowej, niż jesteśmy dzisiaj, pod rządami Joe Bidena – oświadczył były prezydent USA Donald Trump.

W nagraniu, które zostało opublikowane kilka dni temu, były Donald Trump skrytykował politykę prezydenta USA Joe Bidena. Wyraził opinię, że wojna na Ukrainie może eskalować w kierunku „nuklearnego armagedonu”. „Nigdy nie byliśmy bliżej trzeciej wojny światowej, niż jesteśmy dzisiaj, pod rządami Joe Bidena” – oświadczył.

Trump wezwał do jak najszybszego zakończenia konfliktu. „Każdego dnia, kiedy trwa ta zastępcza wojna na Ukrainie, ryzykujemy wojnę światową” – powiedział.

Były prezydent USA skrytykował „globalistyczny establishment”, który wciąga Stany Zjednoczone w „niekończące się wojny”. Jego zdaniem globaliści zamieniają USA w „kraj trzeciego świata”, pod pretekstem walki o „wolność i demokrację”.

„Departament Stanu, biurokracja obronna, służby wywiadowcze i cała reszta muszą zostać całkowicie odnowione i odtworzone, aby postawić Amerykę na pierwszym miejscu” – powiedział. Trump opowiedział się także za ponowną oceną „celu i misji NATO”.

„Nasz establishment polityki zagranicznej wciąż próbuje wciągnąć świat w konflikt z uzbrojoną w broń nuklearną Rosją, opierając się na kłamstwie, że Rosja stanowi nasze największe zagrożenie” – stwierdził.

Trump skrytykował „marksistów”, którzy „chcieliby, abyśmy stali się bezbożnym narodem oddającym cześć na ołtarzu rasy, płci i środowiska. I to klasa globalistów uczyniła nas całkowicie zależnymi od Chin i innych obcych krajów, które zasadniczo nas nienawidzą”.

„Te siły wyrządzają Ameryce więcej szkód niż Rosja i Chiny mogłyby sobie kiedykolwiek wymarzyć. Eksmisja chorego i skorumpowanego establishmentu to ogromne zadanie dla następnego prezydenta” – oświadczył.

Zobacz także: Trump obiecuje zakończenie wojny na Ukrainie „w ciągu jednego dnia”

Były prezydent USA Donald Trump wrócił na Facebooka i YouTube’a po dwóch latach. Jego profile były zablokowane po zamieszkach na Kapitolu w 2021 roku. W piątek polityk zamieścił w serwisie pierwsze nagranie.

Wpiątek Donald Trump zamieścił na Facebooku materiał zatytułowany „wróciłem”. Nagranie pokazuje go w towarzystwie byłego wiceprezydenta Mike Pence’a oraz syna Barona. „Przepraszam, że musieliście czekać. Skomplikowana sprawa” – mówi na filmie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz