Donald Trump i Angela Merkel odbyli wspólną konferencję prasową po spotkaniu w Białym Domu.

Donald Trump stwierdził, że USA są wdzięczne rządowi Angeli Merkel za zobowiązanie na rzecz zwiększenia wydatków na obronność i wysiłków zmierzających do przeznaczania co najmniej 2 proc. PKBna rzecz NATO.Podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Niemiec w Białym Domu Trump zapowiedział, że USA pozostaną mocno zaangażowane na rzecz Sojuszu Północnoatlantyckiego, jednak podkreślił, że także inne kraje muszą wywiązywać się z własnych zobowiązań wobec tej organizacji.

CZYTAJ TAKŻE:
Trump rozmawiał z Merkel i Putinem
Spotkanie Trump-Merkel już w piątek

Donald Trum poruszył rónież temat handlu międzynarodowego i imigracji. Stwierdził, że chociaż z nie wierzy w izolacjonizm, to jednak uważa, że polityka handlowa musi być sprawiedliwa. Wypowiadając się imigracji stwierdził, że to przywilej, nie prawo, a priorytetem musi pozostać bezpieczeństwo obywateli.

kresy.pl / polsatnews.pl / foxnews.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz