Podczas zamkniętego spotkania w czwartek w Gabinecie Owalnym, prezydent Donald Trump zadał kongresmenom pytanie dotyczące przyjmowania imigrantów z Haiti, Salwadoru i krajów afrykańskich.

Trump miał postawić kongresmenom następujące pytanie: „Dlaczego przyjmujemy tych wszystkich ludzi z tych gównianych krajów?”

Następnie Trump zasugerował, że Stany Zjednoczone powinny zamiast tego przyjmować więcej osób z krajów takich jak Norwegia, której premiera podejmował w środę. Prezydent, według urzędnika Białego Domu, zasugerował także, że byłby otwarty na więcej imigrantów z krajów azjatyckich, ponieważ uważa, że ekonomicznie pomagają Stanom Zjednoczonym. Trump wskazał również, że imigranci z Haiti muszą zostać wykluczeni z porozumienia na temat reformy systemu imigracyjnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Po co nam więcej Haitańczyków?” – pytał Trump. „Usunąć ich” – powiedział. W trakcie spotkania omawiana była propozycja cięć w systemie loterii wizowej, a następnie priorytyzacja tych krajów, które są już w systemie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump jednak zachowa porozumienie nuklearne z Iranem?

Jak napisał rzecznik prezydenta Raj Shah w oświadczeniu: „Niektórzy politycy z Waszyngtonu wolą walczyć o obce kraje, ale prezydent Trump zawsze będzie walczył o Amerykanów. Podobnie jak inne państwa, które mają systemy imigracji oparty na zasługach, prezydent Trump walczy o trwałe rozwiązania, które wzmacniają nasz kraj, przyjmując tych, którzy mogą wnieść wkład do naszego społeczeństwo, rozwijać naszą gospodarkę i zasymilować się do naszego wielkiego narodu”.

Kresy.pl / Washington Post
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz