Podczas zamkniętego spotkania w czwartek w Gabinecie Owalnym, prezydent Donald Trump zadał kongresmenom pytanie dotyczące przyjmowania imigrantów z Haiti, Salwadoru i krajów afrykańskich.

Trump miał postawić kongresmenom następujące pytanie: „Dlaczego przyjmujemy tych wszystkich ludzi z tych gównianych krajów?”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

540 PLN    (2.45%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Następnie Trump zasugerował, że Stany Zjednoczone powinny zamiast tego przyjmować więcej osób z krajów takich jak Norwegia, której premiera podejmował w środę. Prezydent, według urzędnika Białego Domu, zasugerował także, że byłby otwarty na więcej imigrantów z krajów azjatyckich, ponieważ uważa, że ekonomicznie pomagają Stanom Zjednoczonym. Trump wskazał również, że imigranci z Haiti muszą zostać wykluczeni z porozumienia na temat reformy systemu imigracyjnego.

„Po co nam więcej Haitańczyków?” – pytał Trump. „Usunąć ich” – powiedział. W trakcie spotkania omawiana była propozycja cięć w systemie loterii wizowej, a następnie priorytyzacja tych krajów, które są już w systemie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump jednak zachowa porozumienie nuklearne z Iranem?

Jak napisał rzecznik prezydenta Raj Shah w oświadczeniu: „Niektórzy politycy z Waszyngtonu wolą walczyć o obce kraje, ale prezydent Trump zawsze będzie walczył o Amerykanów. Podobnie jak inne państwa, które mają systemy imigracji oparty na zasługach, prezydent Trump walczy o trwałe rozwiązania, które wzmacniają nasz kraj, przyjmując tych, którzy mogą wnieść wkład do naszego społeczeństwo, rozwijać naszą gospodarkę i zasymilować się do naszego wielkiego narodu”.

Kresy.pl / Washington Post

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz